Tanju Özcan, “Konuyu TBMM'ye taşıyacağım” diyerek tepki gösterdi! “Altın için asla siyanür kullanmam”

Ruhsat verilecek alanları uydu fotoğraflarıyla göstererek süreci anlatan Özcan, şöyle konuştu: “2021 yılında Pirahmetler köyü bölgesinde bir şirkete altın arama ruhsatı verildi. Ardından 'Henüz belli değil' gibi açıklamalar yapıldı. altının aranıp aranmayacağı.' “Bu işin peşini bırakmayacağım” dedim. Bazı şaşırtıcı ve üzücü gelişmeler oldu” dedi.

“YAŞAYAN VATANDAŞLAR DİKKAT EDİN”

Başkan Tanju Özcan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şu anda At Yaylası bölgesinde çok değerli bir turba madeni var. Hatta bunun için daha önce Bolu'ya gelenler de vardı. Köylüler bunu duyunca isyan ettiler. Mesele birbirine çok yakın iki bölgeye maden arama ruhsatı verilmesiydi. Pirahmetler bölgesinde altın olup olmadığını biliyorum ama Türkiye'deki en değerli torf olduğu bilgisini aldım. 100 milyon dolarlık altını asla siyanürle aramam. Pirahmetler bölgesinde yaşayan vatandaşların dikkatli olması gerekiyor. At Yaylası ve Pirahmetler bölgesinde sondaj çalışması varsa lütfen bize bildirin.”

AW193187_02 (1)

“ONU MOSKON'A GÖTÜRECEĞİM”

Konunun takipçisi olacağını belirten Başkan Özcan, şöyle konuştu: “At Yaylası'nda turba madeni var diye buranın yağmalanmasına izin vermemeliyiz. Ben de konuyu TBMM'ye taşıyacağım. Eğer varsa. Cevap gelmezse çevre kuruluşlarını Bolu'ya davet edeceğim.” (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti'de “değişim” için kritik gün!  O isimler masaya oturacakAK Parti'de “değişim” için kritik gün! O isimler masaya oturacak
Yanlış “Kira Arttırma Çetesi” Yanlış! Birçok ilde operasyon: 46 tutuklu
Ağzınız sinyal veriyor: Dilinizdeki bu renklere dikkat edin!Ağzınız sinyal veriyor: Dilinizdeki bu renklere dikkat edin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir