Son dakika | 18 yıl sonra ilk! Gözler Erdoğan'da-Özel görüşme: CHP genel merkezi önünde başkanlık rozeti…

Son dakika haber: Saat 16.00'da tüm gözler, uzun süredir beklenen Türkiye ziyaretindeydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel'in CHP genel merkezinin 12'nci katında gerçekleşecek görüşmesi için hazırlıklar tamamlandı. Erdoğan'ın tarihi ziyareti başladı.

ERDOĞAN'DAN TARİHİ ZİYARET

Özgür Özel, Erdoğan'ı genel merkez önünde karşıladı.

gfhfh

3

Ekran görüntüsü 2024-06-11 160018

BAYRAK KALDIRILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesinde CHP Genel Merkez binası önüne Cumhurbaşkanlığı armasının bulunduğu bayrak çekildi.

GPyxf38WIAExzse

Öte yandan oturma düzenine ilişkin tartışmaların toplantının içeriğini bozmaması için de önlem alındı. Özel'in 2 Mayıs'ta AK Parti genel merkezine yaptığı ziyarette basına sunulan fotoğraflarda Erdoğan'ın yanındaki koltuğun boş olması kamuoyunda ve sosyal medyada tartışma yaratmış, bu durum CHP yönetimini de rahatsız etmişti.

AA-20240502-34442578-34442577-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_CHP_GENEL_BASKANI_OZELI_KABUL_ETTI

Görüşmede Özgür Özel'e eski büyükelçi Namık Tan da eşlik edecek. Mustafa Elitaş'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik etmesi bekleniyor. İlk toplantıda bu iki kişi liderin yanındaydı.

TOPLANTIDA NELER KONUŞULACAK?

HaberTürk muhabiri Esra Nehir, toplantının içeriği ve detaylarına ilişkin kamera arkası bilgileri şöyle aktardı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP ziyareti öncesinde geniş güvenlik tedbirleri alınmış ve tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Cumhurbaşkanımızın gelişinden itibaren üzerinde Türk bayrağı bulunan bir bayrak göndere çekilmiştir. Bu ziyareti oldukça kalabalık bir basın heyeti olarak takip edeceğiz. .

Elbette 18 ay sonra gerçekleşecek bu toplantının detayları kadar içeriği de merak ediliyor. İlk toplantıda görüşülen konularda ilerleme var mı? Önce bu konu konuşulacak mı? Daha sonra gündemdeki yeni konular tartışılacak. Ekonomi konusunun konuşulmasını bekliyoruz. Emekli maaşlarının ve asgari ücretin arttırılması gibi. Tarım ürünleri alımlarından alınan vergilere ilişkin konu da gündemde olacak. Çay alım fiyatlarındaki artış gibi.

'SİNAN ATEŞ' DETAYI

Yeni anayasada süreç ve yol haritasına ilişkin olarak bu konunun gündeme alınmasını bekliyoruz. “Bugün gündeme gelmesini beklediğimiz önemli bir konu da Sinan Ateş davasıdır. Bu konudaki sorular da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilecektir.”

BAHÇELİ'NİN TOPLANTI ÖNCESİ MESAJI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özgür Özel ve Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüşmeleri yakından takip edilirken Devlet Bahçeli'den bugünün gündemini belirleyecek bir mesaj geldi. Grup toplantısında yaptığı konuşmada; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikili görüşmelerinin çarpıtıldığını iddia eden Bahçeli, “Gerekirse kamuoyunu şeffaf bir şekilde bilgilendirerek kaynayan dedikodu kazanının üzerindeki baskıyı azaltmak alternatif bir yol olarak değerlendirilmelidir.”

Bahçeli'nin bugün taktığı yüzük ve rozette bir kez daha “Allah bana yeter” yazısı dikkatlerden kaçmadı.

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Arka arkaya toplantılar ne anlama geliyor?  AK Parti'nin yeni stratejisi açıklandı: Nash dengesiArka arkaya toplantılar ne anlama geliyor? AK Parti'nin yeni stratejisi açıklandı: Nash dengesi
95 yaşındaki sürücü trafik kazasında hayatını kaybetti95 yaşındaki sürücü trafik kazasında hayatını kaybetti
Tatilinizin zehirlenmesine izin vermeyin!  Uzmandan kritik uyarıTatilinizin zehirlenmesine izin vermeyin! Uzmandan kritik uyarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir