Rusya “intikam saldırılarına” başladı! NATO sınırında alarm: Savaş uçakları “etkinleştirildi”!

Amerikan NBC News, Rusya'nın trajik terör saldırısının ardından “intikam saldırısı” başlattığını okuyucularına duyurdu. Haberde, Ukrayna'nın Rusya'daki seçimlere yönelik saldırılarının intikamı olarak Moskova cephesinin Ukrayna'yı hedef almaya devam ettiği iddia ediliyor.

ZELENSKIY'DEN YARDIM İSTEYİN

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Putin'i konser salonu saldırısından Ukrayna'yı sorumlu tutmaya çalışmakla suçladı. Zelenskiy ve çok sayıda Ukraynalı yetkili, Ukrayna'nın saldırıda herhangi bir rolü olduğu yönündeki iddiaları şiddetle reddetti.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, X'te yayınlanan konuşmasında şunları söyledi: “Rus terörü mümkün çünkü artık yeterli ve modern hava savunma sistemlerimiz yok; “Elbette bu hedeflere ulaşmak için yeterli siyasi iradeye ihtiyacınız var” dedi.

2

NATO ÜYESİ POLONYA'DA HAREKETLİLİK!

Rusya'nın Pazar günü Kiev'e ve Ukrayna'nın batı bölgesi Lviv'e hava saldırıları başlattığını duyurmasının ardından Polonya ordusunu, Polonya ve müttefik hava kuvvetlerini harekete geçirmek de dahil olmak üzere hava sahalarını korumak için “gerekli tüm prosedürleri” başlatmaya teşvik ettiğini söyledi.

Polonya Operasyon Komutanlığı

Polonya Silahlı Kuvvetleri X'e ilişkin yaptığı açıklamada, “Polonya ve müttefik uçakları faaliyete geçirildi, bu da özellikle ülkenin güneydoğu kesiminde gürültü seviyesinin artmasına neden olabilir” dedi.

Daha önce Aralık 2023'te bir Rus füzesi Polonya hava sahasına girmişti. Olay, NATO üyesi Polonya'nın Rus maslahatgüzarını çağırmasına ve Polonya hava sahasının ihlaliyle ilgili bir açıklama talep etmesine yol açtı.

RUSYA'DAN KIEV VE LVIV'E YOĞUN SALDIRI

Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko, Telegram mesajlaşma uygulamasında, hava savunma sistemlerinin saldırıyı püskürtmeye başlamasının ardından Ukrayna'nın başkentinde çok sayıda patlamanın meydana geldiğini söyledi.

+

Kiev'in askeri yönetiminin başkanı Serhiy Popko, Telegram'da Ukrayna hava savunma güçlerinin Rusya'nın Kiev ve başkentin çevresine fırlattığı yaklaşık bir düzine füzeyi imha ettiğini söyledi.

++

Lviv Belediye Başkanı Andriy Sadovyi, Telegram'da şehre herhangi bir saldırı yapılmadığını ancak Lviv bölgesine yaklaşık 20 füze ve yedi saldırı drone'unun fırlatıldığını ve “kritik altyapıyı” hedef aldığını söyledi.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Seçimlerin son aşamasında Gezeravcı gündemde! Seçimlerin son aşamasında Gezeravcı gündemde! “TCG Anadolu gibi taşıyorlar”
İstanbulluların dikkatine!  Bu yollar bugün kapalıİstanbulluların dikkatine! Bu yollar bugün kapalı
İmamoğlu'ndan kritik seçim mesajı!İmamoğlu'ndan kritik seçim mesajı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir