İsrail bunu beklemiyordu! Amerika Birleşik Devletleri Başkanı açıkça duyurdu: Silah göndermeyi bırakacağız!

ABD Başkanı Joe Biden, geçen hafta İsrail'e yaklaşık 900 kiloluk bomba sevkiyatının kendi yönetimi tarafından engellenmesine ilişkin, “Gazze'deki siviller bu bombalar ve (İsrail'in) sivil yerleşim merkezlerine girmenin diğer yolları nedeniyle öldürüldü.” Yorumunda, Amerikan yapımı bombaların Gazze'deki Filistinli sivilleri öldürmek için kullanıldığını itiraf etti.

“SİLAHLARI GÖNDERMEYECEĞİM”

ABD Başkanı Biden, “Refah'a girerlerse henüz girmemiş olurlar (küresel bir saldırıyla), girerlerse o zaman kullanılmış silahları Refah'a ve diğer şehirlere göndermeyeceğimi açıkça belirtmiş oldum.” dedi.

İsrail'in güvenliğinin sağlanması konusunda hâlâ kararlı olduklarını vurgulayan Biden, İsrail'in sivil yerleşimlerde kullandığı bazı silah, bomba ve top mermilerinin gönderilmesini durduracaklarını vurguladı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Felaket haberleri ardı ardına geldi!  Bir işçinin kolu koptu, bir işçi hayatını kaybettiFelaket haberleri ardı ardına geldi! Bir işçinin kolu koptu, bir işçi hayatını kaybetti
İlk duruşma 1 Temmuz'da!İlk duruşma 1 Temmuz'da!
TikTok yasaklanacak mı?  Dijital Medya Komisyonu Başkanının AçıklamasıTikTok yasaklanacak mı? Dijital Medya Komisyonu Başkanının Açıklaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir