Emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri yarın başlayacak

Emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri yarın başlayacak.

Yüzde 50 artışla emeklilere 3 bin lira bayram ikramiyesi verilecek. Böylece yaklaşık 16 milyon emekliye artan ikramiye verilecek.


Bayram ikramiyesi ödeme tarihleri

Ödemeler maaş planına göre belirlendi.

Sosyal güvenlik uzmanı İsa Karakaş, şunları söyledi: “Ayın 17 ve 18'inde maaş alan SSK'lılar 2 Nisan'da, 19, 20, 21 ve 22'sinde maaş alanlar ise 3 Nisan'da maaş alacak. Maaşını ayın 23, 24, 25 ve 26'sında alanlar 2 Nisan'da alacaklarını belirterek, “Nisan ayında alan SSK'lılar 4 Nisan'dan itibaren ikramiye almaya başlayacak” dedi.

Bağ-Kur kapsamındaki tüm aylık yararlanıcılara ikramiye ödemeleri 5 Nisan'da yapılacak.

Emekli Sandığı kapsamında, 1 ve 2 Nisan tarihlerinde aylık maaşını alanların hesaplarına bayram ikramiyeleri yatırılacak. Aylık ödemelerini ayın 3'ünde, 4'ünde ve 5'inde alanlar, ikramiyelerini 3 ve 5 Nisan'da alacaklar.


Bu yıl 260 milyar liranın dağıtılması bekleniyor

Sosyal güvenlik uzmanı İsa Karakaş, “2023 Kurban Bayramı'nda 14 milyon 611 bin emekliye toplam 26 milyar 158 milyona yakın ikramiye verildi. Bu yıl AET üyelerinin emekli olmasıyla birlikte 16 milyonu aşan emekli sayısını da dikkate alırsak,” ikramiye de yüzde 50 artıyor.” Faiz arttığında ödemenin bu tutarın çok daha üzerinde olacağını şimdiden söyleyebiliriz” dedi.

Şu ana kadar emeklilere 165 milyar lira bayram ikramiyesi ödendi. Bu yılki ödemelerle bu tutarın 260 milyar civarına çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir