Böylece Hamas lideri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme anı görüntülendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail saldırısında çocukları ve torunları şehit olan Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye'ye başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Haniyeh ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail saldırısında çocukları ve torunları şehit olduğu için Haniye'ye başsağlığı diledi ve görüşmede, İsrail'in hukuk önünde işlenen insanlığa karşı suçlardan mutlaka hesap vereceğini belirtti.

CUMHURBAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ: İSRAİL SALDIRILARININ ER YA DA SON SORUMLU OLACAK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, İsrail saldırısında 3 çocuğu ve 3 torunu şehit olan Heniyye'ye başsağlığı dileklerini ileterek şunları söyledi:

“İsrail yönetimi er ya da geç bu insanlık dışı saldırılardan uluslararası hukuk önünde sorumlu tutulacaktır. Bu vesileyle başta çocuklar olmak üzere hunharca katledilen tüm Filistinli şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Daha fazla masum sivil katledilmeden önce ateşkes ve kalıcı barışı güvence altına almak için uluslararası toplumu birleştirin.” “Sizleri bir kez daha samimi çaba göstermeye davet ediyoruz. Ülkemiz, her zaman olduğu gibi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Filistin davasına ve Filistinli kardeşlerimize destek olmaya devam edecektir.”

3

HENIYYE AİLESİNİN ÖLÜMLERİNİN 7'YE ÇIKTIĞINI AÇIKLADI

Hamas, İsrail'in Gazze şehrinin batı kesimindeki Ash-Shati mülteci kampında hareket halindeki bir araca düzenlediği saldırı sonrasında Hamas siyasi büro başkanı İsmail Haniye'nin 3 çocuğu ve 4 torununun hayatını kaybettiğini bildirdi.

Hamas, İsrail'in Gazze şehrinin batı kesimindeki Ash-Shati mülteci kampında Haniye ailesinden çok sayıda kişiyi taşıyan araca düzenlenen saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Haniyeh'in ailesi, kamp sakinleri ve yakınlarının bayram kutlaması için seyahat ettiği araca düzenlenen saldırı sonrasında içerideki herkesin öldüğü veya yaralandığı kaydedildi.

Ramazan Bayramı'nın ilk günü Şati mülteci kampında düzenlenen “hain ve korkakça” saldırıda Haniyeh'in Hazım, Emir ve Muhammed isimli oğulları ile Muna, Amal, Halid ve Rezzan isimli yeğenlerinin hayatlarını kaybettiği paylaşıldı.

4

Saldırıda hayatını kaybedenler Filistin halkıyla aynı cephedeydi; Daha önce öldürülen Haniye ailesinden yaklaşık 60 kişinin yanı sıra, Aksa selinde hayatını kaybedenlerin safına onların da katılacağı söylendi.

Hamas, İsrail'in Hamas liderlerini ve ailelerini hedef almasını “düşmanın sahada başarısızlıkla sonuçlanan çaresiz girişimlerinden başka bir şey değil; Filistin direnişi onun savunmasından dehşete düşmüş durumda” olarak değerlendirerek, hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Bu tür saldırılar Hamas'ın ve Filistin halkının direniş iradesini kırmayı başaramayacak; Bunun mücadeledeki kararlılıklarını daha da artıracağı vurgulandı.

Açıklamada bunun, İsrail'in terörü, soykırım savaşlarını ve savunmasız sivillere yönelik saldırıları tırmandırarak müzakereler sırasında başarı elde edeceği yanılsaması olduğunun altı çiziliyor.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Ramazan Bayramı'nı Ash-Shati Mülteci sakinleriyle birlikte kutlamaya giden Haniyeh ailesinden çok sayıda kişinin bulunduğu araca düzenlenen saldırıda Haniyeh'in 3 çocuğu ve 2 torununun öldürüldüğü iddia edildi. Campo ve akrabaları.

Gazze Hükümeti Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı Haniyeh, saldırının ardından yaptığı açıklamada, “Onların çocukları Gazze'yi terk etmediler, Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın özgürleştirilmesi için canlarını feda ettiler.” (AA)Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Rüyanızda gelinlik görüyorsanız dikkatli olun: 15 binden başlayıp 150 bine kadar çıkıyor.Rüyanızda gelinlik görüyorsanız dikkatli olun: 15 binden başlayıp 150 bine kadar çıkıyor.
Portakal'dan Tuzla Belediyesi'nin silinen görüntülerine ilişkin olağanüstü açıklamaPortakal'dan Tuzla Belediyesi'nin silinen görüntülerine ilişkin olağanüstü açıklama
Tek seferde ele geçirilen en büyük üçüncü kokain miktarı!  Çanta taşırken fotoğraflandılarTek seferde ele geçirilen en büyük üçüncü kokain miktarı! Çanta taşırken fotoğraflandılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir