Antalya'daki teleferik faciasıyla ilgili yeni gelişme! Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz tutuklandı

Antalya'da 1 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralandığı teleferik faciasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Aralarında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün de bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Bakan Tunç'un açıklaması şöyle:

1 vatandaşın hayatını kaybettiği, 17 vatandaşın yaralandığı kazayla ilgili Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan adli soruşturma kapsamında Sarısu-La Tünektepe teleferik hattında teleferik direğinin düşmesi sonucu kabinlerde mahsur kalan vatandaşlarımız kurtarıldı. Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde faaliyet gösteren otomobilin kırılması ve kabinlerden birinin düşmesi, 1 başsavcı yardımcısı ve 1 savcının koordinasyonunda 2 profesyonelden oluşan bilirkişi heyetinin, keşif sağlık ve güvenlik uzmanlarının detaylı olay yeri incelemesi ve çalışması yaptığı, 2 makine uzmanı ve 1 elektrik uzmanından oluşan, soruşturma kapsamında ön rapor düzenlenen, müştekilerin ifade ve beyanları ile şüphelinin savunmaları birlikte değerlendirilen 14 şüpheliden 5'inin aralarında memur ve çalışanların da bulunduğu 5'i, Gözaltına alınan teleferik hattını işleten firma ile teleferik hattının bakım ve onarımından sorumlu firma tutuklandı, 8 şüpheli hakkında adli kontrol kararı çıkarıldı, 1 kişi ise serbest bırakıldı. “Hepimizi şok eden kazayla ilgili adli soruşturma her yönüyle titizlikle yürütülüyor.”

SEÇİM OYLARINDAKİ İLK İSİM OLDU

31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayı Mesut Kocagöz yüzde 44,17 oyla belediye başkanı oldu.

Kaynak: İHA
Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Eşya bulundurma suçlamasıyla Toplum Sağlığı Merkezi'ne giden şahıslar, ekipler sevk edildi.Eşya bulundurma suçlamasıyla Toplum Sağlığı Merkezi'ne giden şahıslar, ekipler sevk edildi.
Ortadoğu'da İran-İsrail gerilimi!  Kritik toplantı sona erdi, kafa karıştırıcı açıklamalar geldiOrtadoğu'da İran-İsrail gerilimi! Kritik toplantı sona erdi, kafa karıştırıcı açıklamalar geldi
Van'da şok kaza!  Bariyerlere çarpan otomobil ayakta kaldıVan'da şok kaza! Bariyerlere çarpan otomobil ayakta kaldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir