Amerikan basını: İsrailli yetkililer İran'a saldırıyı doğruladı

NYT gazetesindeki haberlerde, adı açıklanmayan iki İsrailli savunma yetkilisinin, İsrail'in İran'a yönelik son saldırısına ilişkin açıklamaları yer aldı.

Habere göre İsrailli yetkililer, yerel saatle Cuma sabahı erken saatlerde “İsrail ordusunun İran'a yönelik bir saldırı düzenlediğini” doğruladı.

Saldırıyla ilgili henüz Tel Aviv ve Washington'dan resmi bir açıklama gelmese de Amerikan medyasına açıklama yapan bazı ABD'li yetkililer, İsrail'in İran'a karşı “karşı saldırı” başlattığını ve bunu Amerikalı yetkililere bildirdiklerini bildirdi. erken saldırın.

CNN'e konuşan ismi açıklanmayan bir ABD'li yetkili, Perşembe günü İsrail'in saldırıdan önce “İran'a karşı sınırlı bir karşı saldırı başlatacağını” bildirdiğini ve ABD'nin bu saldırıyı “desteklemediğini” kaydetti.

Yetkili ayrıca saldırının vurduğu bölgenin nükleer tesis olmadığını da sözlerine ekledi.


İsrail'in İran'a saldırısı

İran medyası, İran hava kuvvetleri üssünün bulunduğu İsfahan vilayetinin kuzeydoğusunda patlamaların duyulduğunu duyurmuştu.

Devlet televizyonu haberinde, “Haber kaynakları İsfahan vilayetinde nispeten şiddetli bir patlamanın duyulduğunu bildiriyor. Bu sesin kaynağı henüz açıklanmadı.” ifadelerine yer verildi.

Yarı resmi Fars Haber Ajansı, yerel kaynaklara dayandırarak, İsfahan'ın kuzeydoğusundaki Kehcavaristan şehrinde bir patlama duyulduğunu bildirdi.

Bu seslerin nedeninin henüz bilinmediğini belirten Fars, Kehcavaristan şehrinin İsfahan Havalimanı ve 8'inci Hava Üssü yakınında yer aldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir