Zelenski’den ‘kirli bomba’ itirafı: Açık kanıtlarımız var

Zelenski Telegram hesabından paylaşmış olduğu görüntülü mesajında, Rusya’nın kirli bomba iddiaları ve Ukrayna’nın araştırma talebi üstüne UAEA uzmanlarının Ukrayna’nın 3 tesiste yaptıkları araştırmaların neticesinde bir nükleer faaliyete rastlanmadığını belirterek “UAEA’yı denetim etmeye çağrı ettik. Onlara ilgili tesislerde özgür hareket edebilme özgürlüğü verdik. Ukrayna’da asla kimsenin, herhangi bir kirli bomba üretmediği yada üretmeyeceğine dair açık ve reddedilemez kanıtlarımız var.” ifadesini kullandı.

Aslına bakarsak Moskova yönetiminin “kirli oyunun” ardında bulunduğunu korumak için çaba sarfeden Zelenski, Rusya Federasyonu’nu Ukrayna’ya yönelik “terör” saldırıları düzenlemekle suçladı.

Rus güçlerinin son dönemlerde Ukrayna’nın enerji altyapılarına yoğun saldırıları düzenlediğini hatırlatan Zelenski, söz mevzusu altyapıların hasar almış olduğu için ülke genelinde 4,5 milyon aboneye şimdiye kadar elektrik hizmetin verilmediğine dikkati çekerek “Rus enerji terörüne dayanmak ve bu şekilde bir testten geçmek şimdilik ana görevlerden önde gelen ulusal bir görevimizdir.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası