Yunan basınında ‘TAYFUN’ paniği! Türkiye’nin başarısı yine ses getirdi

Türkiye, müdafa sanayiinde yerli üretimleriyle çıtayı her geçen gün daha yukarı taşıyor. Müdafa sanayiindeki son gelişme TAYFUN füzesi Yunanistan’da endişeyle takip ediliyor.

ROKETSAN tarafınca geliştirilen kısa menzilli balistik roket TAYFUN, Yunanistan’da büyük paniğe niçin oldu. Yunan basınında tüm Yunanistan’ın Tayfun füzesinin menzilinde olduğu yorumu yapılmış oldu.

TÜRK SAVUNMA SANAYİSİ HIZLA GELİŞİYOR

‘Ta Nea’ gazetesine değerlendirmede bulunan analistler, Yunanistan’ın aksine, Türk müdafa sanayiinin hızla geliştiğine işaret etti. ‘To Vima’ gazetesi de TAYFUN’un menziline vurgu yapmış oldu.

KARADENİZ SEMALARINDA GERÇEKLEŞTİ

Skai televizyonu, ‘Türkiye Karadeniz üstünde balistik roket fırlattı’ ifadesiyle verdiği haberde, Tayfun’un 561 kilometre mesafe kat ettiğine dikkati çekti.

Kathimerini gazetesi, ‘Türkiye bir balistik roket kontrol etti’ başlığını atarak, denemenin Karadeniz semalarında gerçekleştiğini altını çizdi.

BAKAN VARANK: TAYFUN FÜZESİ ATİNA’YI KORKUTMUŞ OLABİLİR

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katılmış olduğu bir canlı gösterim programında yerli ve ulusal roket TAYFUN’a ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu.

TAYFUN’un 500 km’nin üstünde menzili olan bir roket bulunduğunu belirten Bakan Varank, “Burada balistik bir füzeden bahsediyoruz. ROKETSAN firmamız tamamen kendi AR-GE’si ile geliştirip, kendi teknolojisiyle ürettiği bir füzeden bahsediyoruz. Menzili Atina’yı korkutmuş olabilir. Şunu açıkça söylememiz lazım. Biz aslına bakarsan bundan ilkin 300 km’nin üstünde bir menzile haiz seyir füzelerini üretmiştik” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası