Twitter taklit hesaplara şart getirdi, bazı kullanıcılar isimlerini Elon Musk olarak değiştiriyor

Elon Musk hesabı

Kaynak, nurphotos

Twitter CEO’su Elon Musk’ın, Pazar günü peş peşe yapmış olduğu paylaşımlarla duyurduğu uygulama içi bir değişiklik bazı meşhur kullananların da katılmış olduğu, online bir münakaşaya dönüştü.

Değişik toplumsal mecralara da taşan tartışmada, 2 milyon takipçili bir Amerikalı komedyenin Twitter hesabı askıya alındı.

Kathy Griffin adlı güldürmen, Twitter’a fazlaca benzer Mastodon adlı toplumsal medya uygulamadan Musk ile atıştı.

Münakaşa milyarder işadamının, gerçek kişileri yansılamak eden hesaplara ilişkin değişimi duyurması ile başladı.

Musk, ‘parodi hesap’ ifadesinin konulmaması halinde yansılamak hesapların kalıcı şekilde askıya alınacağını söylemiş oldu.

Bunun üstünde güldürmen Griffin’in de aralarında olduğu bazı kullanıcılar isimlerini Elon Musk olarak değiştirmeye başladı.

Bunun üstüne hesabı askıya alınan Griffin, Mastodon adlı uygulamadan Musk’ı hedef aldı ve “Elon hesabımı kilitledi. Sanırım tüm içerik moderatörleri kovulmamış. Lol” şeklinde ironik bir paylaşım yapmış oldu.

Bunun üstüne ise Elon Musk, 8 dolarlık mavi tık ücretini vermesi karşılığında Griffin’e hesabı geri verebileceğini duyurdu.

Twitter’da mavi tıkla ilgili olarak da ertelemeler olabileceği bildiriliyor.

New York Times gazetesi Salı günü yapılacak ABD ara seçimleri sonrasına dek bu değişimin ertelendiğini okurlarına aktardı.

Bloomberg de Twitter’dan kovulan bazı çalışanların geri çağırıldığını bildiriyor.

Reuters haber ajansı, Twitter’a kovulan kişilerin geri alındığı iddiası ile ilgili sual iletti sadece buna cevap verilmiş değil.

Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının peşinden yedi gün geçtikten sonrasında, şirket çalışanlarının yarıya yakını işten çıkarıldı.

Uygulamanın bazı kullanıcıları, Twitter’ın içerik yönetimini önemsememesinden kaygı ediyor.

Musk ise Twitter’ı ‘dünyadaki en güvenilir data deposu’ yapma hedefinde olduklarını söylüyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası