Türkiye’yi daha müreffeh yarınlara taşıyacağız

Bakan Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Gaziray, büyükşehir yatırımları, 70 yapınak ile yapımı tamamlanan öteki projelerin toplu açılış törenindeki konuşmasında, kentte 2 yıl ilkin 300 fabrikanın, bugün de 16 milyar liralık yatırımla 8-9 bin kişiye iş kapısı olacak 70 tesisin açılışını yaptıklarını belirtti.

Gaziantep’in tarih, kültür, ziraat ve endüstri şehri bulunduğunu, kente her fırsatta daha çok katkı sağlamak için çalıştıklarını özetleyen Varank, bugün açılışı meydana getirilen Gaziray’ın kenti bir ucundan öteki ucuna, OSB ile sanayiyi birbirine bağlayacağını belirterek büyük bir ihtiyacın karşılanacağını söylemiş oldu.

Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye iktisat modeli olarak ortaya bir vizyon koyduğunu; yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlayla ülkeyi kalkındırıp Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağını söylediğini anımsatarak bunun için müthiş bir çaba ve ivme gösterdiklerini, Gaziantep’in de bu ivmeyi yakalayan şehirlerden biri bulunduğunu kaydetti.

Yeni OSB ile Gaziantep’in oldukca değişik boyuta taşınacağını belirten Varank, şu şekilde devam etti:

“Türkiye ekonomisi büyümeye çalışıyor, kabını adeta yırtıp dışarı çıkmaya çalışıyor fakat iyi mi bir konjonktürde bunu yapıyoruz. Tüm dünyanın bir türbülansta olduğu, büyük bir fırtınayla karşı karşıyayken bunu halletmeye çalışıyoruz. ABD’de, Avrupa’da, İngiltere’de 50-60 senedir görmedikleri sıkıntıları yaşamaya başladılar. Avrupa’nın bir numaralı mevzusu enerji sektöründe. ‘Biz acaba bu kışı iyi mi atlatacağız’ tek gündemleri bu. 40-50 senedir görmedikleri enflasyonları yaşıyorlar. Bu türbülans elbet Türkiye’yi de etkiliyor. Bu dalgalı denizde Türkiye’nin rotasını doğrultu üstüne tutmaya çalışıyoruz. Bunu başarmanın yolu da o gemiyi en güzel şekilde yönetim edebilecek tecrübeye haiz, azme haiz, kararlılığa haiz bir kaptandan geçiyor. İşte biz inanıyoruz ki Türkiye’yi rotasında dokunabilecek bir tane kaptan var o da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. İnşallah onun liderliğinde bu sıkıntıları atlatacağız. Türkiye’yi daha aydınlık, daha müreffeh yarınlara taşıyacağız.

Biz geleneksel endüstrilerde, emek yoğun işlerde olduğu benzer biçimde yüksek teknolojili alanlarda da artık rakip tanımıyoruz. Buna nazaran çalışıyoruz. Türkiye’nin otomobilini banttan indirdik, 29 Ekim’de Türkiye’nin otomobilinin fabrikasını açtık. Banttan ilk araçları indirdik. İşte o proje de Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyon projesi. Bakın o bu vizyonu ortaya koymasaydı, bu işin takip edeni olmasaydı, ‘Türkiye artık kendi otomobilini üretmeli’ demeseydi güvenli olun bu işler olmazdı. Evet babayiğitler var, bu işe girdiler, yatırım yaptılar fakat ne diyoruz, ne kadar babayiğit de olsanız bu işlerin arkasında sapasağlam duran bir irade lazım, bir baş babayiğit lazım o baş babayiğit de Cumhurbaşkanımız.”

Bakan Varank, daha müreffeh bir Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde inşa edeceklerini dile getirerek “Yeter ki bir olalım, birlikte olalım. Ondan sonrasında bu ülkenin başaramayacağı hiçbir şey olmaz.” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası