Türkiye’nin ilk TOGG için uçtu

Nevşehir’in Ortahisar beldesinde, Pasha Balloons tarafınca 2019 yılından beri üretimine devam edilen yerli sıcak hava balonu, TOGG’u kutlamak için havalandı.

Sabah Zelve Ören Yeri’ne getirilerek uçuş için hazırlanan sıcak hava balonunun sepetine, “İlk yerli ve ulusal balonumuz Pasha’dan ilk yerli ve ulusal otomobilimiz TOGG’a slm olsun” yazılı pankart asıldı.

Yerli balonun pilotu Ali Ciğerci, gazetecilere, TOGG’un seri üretiminin gerçekleştirileceği Gemlik Kampüsü’nün açılacak olmasının mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Yerli balonun yanı sıra Türkiye’nin uzun senelerdir hayalini kurduğu TOGG’u kullanmayı arzu ettiğini dile getiren Ciğerci, “Bugün zamanı bir güne şahitlik edeceğiz. Yerli ve ulusal hava aracımızla uçuyoruz. Havada, karada, her yerde yerli ve ulusal üretimler oldu ve inşallah devam edecek. Yerli balonla uçmaktan da TOGG’un üretiminden de gurur duyuyoruz. Yerli otomobil de gurur veriyor.” diye konuştu.

Hazırlıkların peşinden gökyüzüne yükselen, içinde turistlerin de bulunmuş olduğu sıcak hava balonu, Kılıçlar, Güllüdere ve Aşıklar Vadisi üstünde bu pankartla süzüldü.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası