Türkiye’nin 120 yıllık hayalinde geri sayım başladı! 29 Ekim’de kapılarını açacak

Türkiye’nin yerli otomobil Togg’un toplumsal medya hesabından, 7/24 gösterilen fabrikanın inşasına ilişkin görüntülerin milyonlarca kişinin izlediğini bildiren bir paylaşım yapılmış oldu.

Yerli otomobil Togg‘un toplumsal medya hesabından meydana getirilen paylaşımda, ’29 Ekim’de tekrardan görüşmek suretiyle’ notunu paylaşılarak, “Bir fabrikadan fazlasını inşa etmeye başladığımız günden bu yana heyecanlı 7/24 yayınımızı izleyen 76 değişik ülkeden 2.5 milyondan fazla seyircimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

TOGG FİYATI NE KADAR OLACAK?

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, Togg‘un fiyatı ile ilgili emsalleriyle aynı olacak mesajını verdi.

Bakan Varank, önceki gün yapmış olduğu açıklamada “Fiyatla ilgili sorular bizlere oldukca soruldu. Başından beri de aynı şeyi söylüyoruz. Bildiğiniz gibi bu bir {özel sektör} yatırımı. Burada firmanın bir fiyat politikası var. Başından beri şunu söylüyorlar. ‘Biz piyasaya C sınıfı SUV bir araçla çıkacağız. Dolayısıyla aynı segmentteki kısaca C sınıfı SUV segmentindeki içten yanmalı, benzinli dizel araçlar hangi fiyattan satılıyorsa biz o fiyat marjından piyasaya gidip rekabetçi olacağız’. Başından beri söyledikleri bu. Bu manada da fiyatını merak edenler listeleri alırsınız elinize.”

“Şu anda piyasada C sınıfı SUV araçlar hangi fiyatlardan satılıyor? Bakarsınız aklınızda bir düşünce oluşur. ‘Demek ki Togg da bu fiyatlardan piyasaya çıkacakmış kabul edebilirsiniz. Yoksa şundan satılacak, bundan satılacak diye hiçbir vakit bizim bir açıklamamız olmadı. Başından beri piyasaya çıktığımda C sınıfı SUV segment araçlarla aynı marjda satılma hedefi var. Şirket bu minval suretiyle de çalışmalarına devam ediyor” ifadelerini kullandı.

‘FABRİKA 29 EKİM’DE AÇIKLACAK’

Bakan Varank, “Geçen hafta bir pastaneye gittim. Hanım bir sipariş vermişti. ‘Bunu git al, gel’ dedi. Gittim pastaneye. Üzerimde Togg’un yeleği vardı. Dedim ki ‘siparişimiz varmış alabilir miyim’? Hazırladı tezgahtar dost. ‘Buyurun’ dedi. Sonrasında üstüme baktı dedi ki; ‘ya bu üstünüzdeki bildiğimiz Togg’mu’ diye. ‘Evet’ dedim bildiğimiz Togg, Türkiye’nin otomobili. Anlattık yapınak 29 Ekim’de açılacak. Ondan sonra Mart’ta satışlar umut ediliyor diye. Dedi ki ‘ya ne kadar gurur verici. Bu şekilde bir projede çalışıyorsunuz’. Doğal olarak beni tanımadı.”

“Türkiye’nin Otomobilini tanıyor fakat Endüstri ve Teknoloji Bakanı‘nı tanımıyor. Demek ki bu proje hakkaten 7’den 70’e herkeste büyük coşku uyandıran bir proje. Şu anda Türkiye’de daha vasıta piyasaya çıkmadan en malum markalardan bir tanesi Togg. Bu manada da ne kadar kıymetli bir şey bulunduğunun örneğini size vermiş oldum.” şeklinde konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası