Türkiye’de 4 gün okul 3 gün tatil olacak mı? Okullarda 4 gün ders 3 gün tatil ne zaman başlıyor?

Toplumsal medyada okulların haftada 4 gün, 3 gün ise dinlence olacağı yönündeki iddialar milyonlarca talebe tarafınca araştırılmaya başlandı. Avrupa devletlerinde 4 gün emek verme sisteminin uygulanmasının peşinden okullarda 4 gün ders, 3 gün dinlence sistemine geçildi. Hal bu şekilde olunca Türkiye’de de aynı sistemin uygulanıp uygulanmayacağı mevzusu gündeme geldi. Buna gore Okullarda 4 gün ders 3 gün dinlence ne vakit başlıyor? 4 gün okul 3 gün dinlence olacak mı? İşte detaylar…

4 GÜN OKUL 3 GÜN TATİL OLACAK MI?

İngiltere ve İzlanda’da okullarda 4 gün ders, 3 gün dinlence olması, birçok ülkeyi harekete geçirdi. Okullarda yüzde 60’a yakın tutum sağlanmak amacıyla geçilen bu sistem yardımıyla verimin artmasıyla öteki ülkelerde de mevzu gündeme alındı.

Norveç’te de bu sistem için pilot okullar belirlendi ve bu okullarda haftada 4 gün ders ile 3 gün dinlence dönemine geçiş yapıldığına, durumun iyi olduğu ve devrin bu şekilde devam edeceği açıklandı.

OKULLARDA 4 GÜN DERS 3 GÜN TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Türkiye’de 4 gün ders 3 gün dinlence sistemine geçilmesine yönelik hemen hemen herhangi bir izahat yapılmadı. Mevzu hakkında alınmış bir karar bulunmamakla birlikte, Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca herhangi bir izahat gelmesi durumunda haberimizde yer verilecektir.

İngiltere’de haftada dört gün okul uygulamasını destekleyenler, enerji fiyatlarındaki artışın okullara getirmiş olduğu maddi yükü azaltabileceğini ve tutum sağlanabileceğini işaret ederken; Okullarda haftada 4 gün ders, 3 gün dinlence uygulamasını desteklemeyenler ise 4 gün eğitimin öğrenciler için verimli olamayacağını ifade ettiler.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası