Türk düşmanları Erdoğan paniğinde! Bolton’dan haddini aşan açıklama

Bir dönem Beyaz Saray’ın tartışmalı isimlerinden olan John Bolton, “Erdoğan tekrardan seçilirse, Türkiye’nin NATO üyeliği gündeme gelmeli” dedi.

Beyaz Saray’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye’yi hedef alan bir yazıya imza attı. Bolton, The Telegraph için “Batı’nın zayıflığı, Putin’in zaferine olanak tanıyabilir” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazısında Türkiye ile ilgili sorgulayıcı bir tavır içine giren Bolton, 2023 cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleriyle ilgili de görüşünü beyan etti.

‘NATO ÜYELİĞİ SORGULANSIN’

Finlandiya ve İsveç’in, NATO’ya katılmak için başvuruda bulunduğunu hatırlatan eski danışman Bolton, “Sadece Rusya’nın ticari ve askeri ortakları, ne yazık ki Türkiye de dahil olmak suretiyle, gereksinim anında Rusya’yı terk etmedi” ifadesini kullandı.

Ankara’nın askeri ittifaktaki varlığından duyduğu rahatsızlığı ifade eden Bolton, şu şekilde dedi: “Türkiye’nin NATO üyeliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan tekrardan seçilirse gündeme gelmeli.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası