Togg’dan büyük hazırlık: Hedef 5 yıldız

Üretimi için düğmeye basılan Togg’un ilk hedefi bilhassa elektrikli araçlarda rekabetin yüksek olduğu Avrupa pazarı. Togg, Avrupa pazarındaki otomobillerin güvenlik ve performansını değerlendiren Euro Ncap’ın testlerine girmek için hazırlık yapıyor. Mart ayında 92 değişik teste doğal olarak olacak yerli otomobil, sürücü ve yolcu korumasından çocuk yolcu korumasına, yaya güvenliğinden çarpışma anındaki koruma özelliklerine kadar birçok değişik alanda sınanacak.

HEDEF 5 YILDIZ ALMAK

Yeni Şafak’ın haberine nazaran, 2016 yılından bu yana piyasada olan 57 tane elektrikli aracı çarpışma testlerine konuk eden Euro Ncap bu araçlardan 38 tanesine 5 yıldızlı koruma derecelendirmesi verirken 12 araca 4 yıldızlı koruma, 5 araca 3 yıldızlı koruma, 1 araca 1 yıldızlı koruma ve 1 araca 0 yıldızlı koruma derecelendirmesi verdi. Togg’un hedefi ise 5 yıldızlı korumayı alabilmek.

DENEME MERKEZLERİ AÇILACAK

Ayrıca, Togg için vasıta tecrübe etme merkezleri açılacak. Tecrübe etme merkezlerinin ilki İstanbul’da ikincisi ise Ankara’da açılacak daha sonrasında Türkiye’nin 7 bölgesinde değişik noktalarda tecrübe etme merkezleri açılacak. Togg’un Türkiye’nin dört bir yanına uzanacak servis ağının yanı sıra mobil araçları da hizmet verecek. Ihtimaller içinde bir arıza durumunda genel merkez üstünden araca bağlanılarak mesele öğrenilecek. Probleminin çözümü noktasında genel merkez yazılımsal sorunları çözecek. Problemler donanımsal bazda ise Togg’a yolda mobil destek araçları lüzumlu parçanın değişimi ve tamiri mevzusunda hizmet verebilecek.

GÜNEŞ ENERJİSİ PİLLERİ DOLDURACAK

Togg’a ilerleyen yıllarda yenilenen teknolojiler ile beraber araca güneş enerjisi panellerinin de entegre edilmesi planlanıyor. Gün içinde meydana getirilen yolculuklarda tavanda bulunacak güneş panelleriyle aracın pillerinin şarj edilmesi hedefleniyor. Yerli ve ulusal vasıta içinde bulunan ekranlar vasıtasıyla alışveriş yapılabilecek. Aracın teknik özellikleri yardımıyla ödemeler dahi aracın ekranlarından yapılabilecek. Togg sahipleri, hususi kat edilen belli mesafeler aralığında THY’den mil kazanacak.

ALMANYA’DAN ÖVGÜLER GELDİ

Elektrikli araçların yoğun olduğu pazardan ve öteki ülkelerden hem Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı’na hem de TOBB’a Togg’un ülke bayiliği için talepler geliyor. Togg’a Avrupa yolları görülürken otomotivin merkezi Almanya’dan övgüler geldi. Geçtiğimiz eylül ayında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyarete gelen Alman Endüstri ve Tecim Odaları Birliği (DİHK) Başkanı Peter Adrian, Togg’un Gemlik kampüsünü gezdi. Seyahat esnasında fabrikayı ve aracı oldukca beğenen Adrian, “Siz öteki vasıta üreticilerinin yüzde 50 üstündesiniz” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası