Tarihi başarının yankıları sürüyor! Erdoğan’ın sırrı ne?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önder diplomasisi, dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bilhassa Türkiye’nin, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda çözüm odaklı politikaları ve iki ülkenin lideriyle de aynı seviyede görüşmeler gerçekleştirebilmesi, dünya basında yankı uyandırmaya devam ediyor. Bunun son örneği, ABD’li Business Insider haber sitesinin Türkiye ve Başkan Erdoğan analizi oldu. “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna’da kuvvetli bir erkek oyuncu olarak ortaya çıkıyor” başlığıyla meydana getirilen analizde, “Erdoğan, Rusya ile Ukrayna içinde kilit bir köprü haline geldi.” ifadelerine yer verildi.

TAHIL KRİZİNDE TÜRKİYE’NİN ROLÜNE DEĞİNİLDİ

ABD’li Business Insıder haber sitesi, Türkiye’nin tahıl krizindeki rolüne değindi.

Dış siyaset editörü Kit Gillet imzasıyla gösterilen analizde Türkiye’nin ve Başkan Erdoğan’ın Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki etkin görevi kaleme alındı.

Gillet, Türkiye’nin Ukrayna’daki rolünün giderek mühim hale geldiğine dikkat çekti.

“ERDOĞAN’IN SIRRINI NE?”

Analizde, “Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Erdoğan’a tahıl anlaşmasının korunmasına etken iştirakı için kişisel olarak teşekkür etti. Son aylardaki gelişimleri izleyenler, Erdoğan’ın artan rolünün ve tesirinin giderek daha çok farkına varıyor.” tespitinde bulunulmuş oldu.

Öte taraftan Karadeniz tahıl danışmanlık şirketi SovEcon’dan üst düzey bir yetkili ise toplumsal medya hesabından, “Erdoğan’ın sırrının ne işe yaradığını hakkaten merak ediyorum.” paylaşımında bulunmuş oldu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası