Stratejik hedefler imha edilecek! Muhtemel kara harekatında ilk hedef belli oldu

Gerçekleştirdiği olağanüstü operasyonlarla terör örgütü PKK/YPG/ PYD’nin inlerini başlarına yıkan Türkiye, yeni bir savaşım safhasına geçiyor. Başkan Erdoğan’ın “Suriye’de ülkemize yönelik tehditleri tamamen yok etmek için 30 kilometre derinliğindeki güvenlik hattımızdaki kapatacak yeni adımlar atacağız” sözleriyle dünyaya duyurduğu yeni strateji kapsamında, terör örgütünün enerjisini kırmak için stratejik hedefler imha edilecek.

Sabah’ın haberine bakılırsa, Terör örgütünün finansman kaynaklarını denetim altına alınarak sömürdükleri petrol tesisleri ve rafineriler kullanılamaz hale getirilecek. Kara propaganda aracı olarak kullandıkları web altyapıları çökertilecek, öteki kontakt kanalları yok edilecek. Elektrik altyapısında terör kamplarına ulaşan hatlar kesilecek. İnşa ettikleri tünellerin malzemesinin üretildiği beton fabrikaları imha edilecek. Terör örgütünün uyuşturucu, insan ticareti ve kara para aklama şeklinde yasadışı işlerini yürütmesine de neşter atılacak.

Nokta operasyonlar ile terör örgütünün sözde yönetici kadrosunda adlar etkisiz hale getirilmeye devam edilecek. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin(TSK) Suriye’deki kara operasyonlarında ilk hedefinin Şubat 2016’da teröristler tarafınca işgal edilen ve stratejik konumuyla öne çıkan Tel Rıfat olabileceği değerlendiriliyor. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekât bölgelerinin güvenliği için büyük ehemmiyet taşıyan Tel Rıfat, Türkiye sınırına 18 kilometre uzaklıkta yer ediniyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası