Spice Girls üyesi Mel C, 1997’de Türkiye’de cinsel saldırıya uğradığını açıkladı

Mark Savage BBC Müzik

Mel C

Kaynak, Getty Images

Spice Girls müzik grubu üyelerinden Melanie C (Chisholm), 1997’deki ilk konserlerinden önceki gece Türkiye’de cinsel saldırıya uğradığını söylemiş oldu.

Yazar Elizabeth Day’in podcastinde konuşan müzisyen, olayın otelde masaj yaptırdığı sırada yaşandığını açıkladı.

“Saldırıya uğramış hissettim. Oldukça savunmasız hissettim. Utandım” sözlerini ekledi.

“Arkasından güvenilir olamadım, doğru mu anlamıştım? Ustalaşmış masörle kıyafetlerinizi çıkardığınız yerdeydim.”

Mel C, yaşananları “derhal” aklının derinliklerine “gömdüğünü” şundan dolayı Spice Girls konserine odaklanmak zorunda bulunduğunu belirtti.

“Yaygara yapmak istemedim fakat bununla birlikte bununla başa çıkacak zamanım da yoktu.”

Hatıralarını yazarken hatırladı

Mel C, saldırıyla o dönem yüzleşemediği için senelerce derinlerde kalmasına izin verdiğini sadece hatıralarını yazmaya başladığında bu anın yine gün yüzüne çıktığını belirtiyor.

Bir sabah aklına gelen vakaya kitabında yer vererek hepimiz tarafınca duyulmasını isteyip istemediğine karar veremeyen sanatçı, “bunu söylemenin, sonunda bununla yüzleşip başa çıkmanın benim için oldukca mühim bulunduğunu düşündüm” diyor.

Spice Girls

Kaynak, PA Media

Spice Girls’ün yıldızı vakası, cinsel saldırının “hafifçe versiyonu” olarak tanımlıyor ve kendinde yarattığı etkiden dolayı bilgileri paylaşmak istediğini belirtiyor.

“Beni etkiledi. Fakat vakası gömmüştüm. Inanırım pek oldukca insan bunu yapıyor.”

How To Fail adlı podcastte bununla birlikte, ebeveynlerinin boşanmasının onda bıraktığı etkilerden, Spice Girls döneminde yaşamış olduğu yeme bozukluğundan da bahsetti.

Bunun saplantılı bir hal aldığını, uzun seneler devam ettiğini, oldukca kilo verdiğini, anoreksiya bulunduğunu ve tane görmesinin kesildiğini söylemiş oldu.

“Daima anne olmak istemiştim ve doğurganlığımı bozan bu şeyi denetim edemiyordum” diyen Mel C, yeme bozukluğunu yendiği için kendisiyle gurur duyduğunu, peşinden kızı Scarlett’ı doğurduğunu da söyledi.

Mel C, 2020’de çıkardığı teklisiyle aynı adı taşıyan Who I Am kitabının 15 Eylül’de yayımlanacağını da belirtti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası