Sona ermesi için silah yardımı gerekli

Ukrayna Devlet Başkanlığının resmi web sitesinden meydana getirilen açıklamada, Zelenski’nin görüntülü mesajı paylaşıldı.

Konuşmasında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini aktaran Zelenski, Fransa’nın ülkesine tekerlekli tankları göndereceğini bildirdi.

Fransa’nın bu tabanca desteğinin önemine işaret eden Zelenski, Rusya’ya karşı harpte bu tür yardımlara gereksinim duyduklarını aktardı.

Ukrayna’ya tabanca yardımının Avrupa’nın da güvenliği için mühim olduğuna dikkati çeken Zelenski şu ifadeleri kullandı:

“Bu yıl Rus saldırganlığına son vermek gerekiyor ve terörist devletin yenilgisini hızlandırabilecek müdafa imkanlarının hiçbirini geciktirmemek zorunludur.”

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik yeni hücum dalgasına hazırlandığını iddia eden Zelenski, mevzu ile ilgili bazı ülkelerin liderlerini bilgilendirdiğini aktardı.

Aslolan amaçlarının Ukrayna’nın tüm topraklarının özgürleştirilmesi bulunduğunu kaydeden Zelenski, ülkesinde mümkün olabilecek kısa bir süre içinde yeniden barışın sağlanması icap ettiğini altını çizdi.

Rusya’nın, geçen senenin sonuna kadar Ukrayna’nın Donbas bölgesini tamamen ele geçirmeyi planladığını korumak için çaba sarfeden Zelenski, Ukrayna silahlı kuvvetlerinin bu bölgede düşmanın ilerlemesine izin vermediğini söylemiş oldu.

Zelenski, Rus ordusunun Donetsk bölgesindeki askeri varlığını artırmaya devam ettiğini beyan etti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası