Siyasilerden Halit Kıvanç için taziye mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halit Kıvanç’ın vefatı dolayısıyla toplumsal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı. Erdoğan yayımladığı mesajda “Medyamızın duayenlerinden Sayın Halit Kıvanç’ın vefatını teessürle öğrendim. Sayın Kıvanç’a Tanrı’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, medya camiamıza başsağlığı arzuluyorum” açıklamasını yapmış oldu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Kıvanç’ın vefatından duyduğu üzüntüyü şu şekilde dile getirdi:

“Devletimizde radyo ve televizyonculuğun efsaneleşmiş isimlerinden Halit Kıvanç’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendisine Tanrı’tan rahmet, ailesine ve kültür sanat camiamıza başsağlığı arzuluyorum. Mekanı aden olsun.”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kıvanç için yayımladığı taziye mesajında, “Kusursuz Türkçesi ve sesiyle her birimizin gönlünde taht kuran, duayen gazeteci ve spiker Halit Kıvanç’a Cenab-ı Hak’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı arzuluyorum. Mekanı aden olsun.” ifadelerine yer verdi.

“HALİT KIVANÇ’I KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜ İÇERİSİNDEYİZ”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Radyo, tv ve basın camiamızın örnek adı Halit Kıvanç’ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Halit Kıvanç beyefendiye Tanrı’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı arzuluyorum. Mekanı aden olsun” paylaşımında bulunmuş oldu.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Heyecanlarımızın sesi, radyo ve televizyonda duayen sunucu Halit Kıvanç aramızdan ayrıldı. Pek fazlaca dünya kupasının finalini tv ve radyodan sunan, mesleğinde ilklerin adı Halit Kıvanç’a Tanrı’tan rahmet; yakınlarına, tv ve spor camiasına başsağlığı arzuluyorum” dedi.

Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da üzüntüsünü dile getirmiş olduğu mesajında şunları söylemiş oldu:

“Tv ve radyo tarihimizin duayeni, usta gazeteci Halit Kıvanç’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kendisini hep güler yüzüyle hatırlayacağız. Tanrı rahmet eylesin. Mekanı aden olsun.”

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da Kıvanç’ın vefatı için taziye mesajı yayımladı. Bakan Yanık mesajında, “Radyo ve tv tarihimizin duayen adı Halit Kıvanç’ın vefatını teessürle öğrendim. Kendisini nezaketi ve güler yüzü ile hep hatırlayacağız. Tanrı rahmet eylesin. Mekanı aden olsun” ifadelerinde bulunmuş oldu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası