Rusya’dan Ukrayna cephesine yeni isim! Putin hamlesini yaptı

Rusya Müdafa Bakanlığından meydana getirilen yazılı açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna’ya yönelik komuta kademesinde değişikliklerin yapıldığı açıklandı.

Gerasimov’un Ortaklaşa Askeri Kuvvetlerin başına getirilmiş olduğu bilgisine yer verilen açıklamada, Ortaklaşa Askeri Kuvvetlerin önceki komutanı ve Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı Sergey Surovikin’in ise Gerasimov’un yardımcılığı görevini yürüteceği kaydedildi.

Açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanı Oleg Salyukov ve Genelkurmay Başkan Yardımcısı Aleksey Kim’in de Gerasimov’un yardımcıları olarak atandıkları bildirildi.

Hususi askeri operasyondan görevli komuta kademesindeki seviyenin, operasyon kapsamında yürütülen görevlerin genişletilmesi sebebiyle yükseltildiğinin vurgulandığı açıklamada, “Değişimler, Rus ordusunun birimleri arasındaki etkileşiminin daha yakın bir halde organize edilmesi, her türlü desteğin kalitesinde ve birliklerin yönetiminin etkinliğindeki artışla da ilgilidir.” ifadesine yer verildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası