Rihanna’dan altı yıl sonra ilk şarkı: Lift Me Up

Steven McIntosh

Eğlence Dünyası Muhabiri

Rihanna Black Panther: Wakanda Forevever'ın galasında

Kaynak, Reuters

Hafta başlangıcında toplumsal medyadan müziğe dönüşünün sinyalini veren Rihanna, altı yıl aradan sonrasında ilk single’ı Lift Me Up’ı çıkardı.

Cuma günü çıkan parça Kasım’da gösterime girecek olan Marvel filmi “Black Panther: Wakanda Forever”ın müziğinden.

Yönetmen Ryan Coogler, Rihanna’nın projeye, 2020 senesinde kanserden yaşamını yitiren Marvel aktörü Chadwick Boseman’ın onuruna katıldığını söylemiş oldu.

İlk Black Panther filmimizde oynayan Boseman ek olarak Da 5 Bloods, 21 Bridges ve James Brown’un yaşamını canlandıran Get On Up filmlerinde de rol almıştı.

2020 senesinde bağırsak kanseri teşhisi konduktan dört yıl sonrasında yaşamını yitiren erkek oyuncu, ölümünden sonrasında geçen yıl Ma Rainey’s Black Bottom filmindeki performansıyla Oscar ödülüne aday gösterilmişti.

Ryan Coogler

Kaynak, Reuters

Lift Me Up, Rihanna, film yönetmeni Coogler ve daha ilkin Drake, Justin Bieber, Future, Wizkid, Beyonce ve Khalid ile de çalışan Nijeryalı müzisyen ve söz yazarı Tems tarafınca yazıldı.

İsveçli besteci Ludwig Goransson da parçanın bestelenmesine katıldı ve kaydını üstlendi.

Yavaş tempolu fakat neşeli bir para olan Lift Me Up’ta Rihanna’nın kendine özgü sesine enstrümanların yumuşak bir halde eşlik etmiş olduğu görülüyor.

Atmosferik parçada şarkıcıya geriden bir de belli belirsiz bir koro birlikte rol alıyor.

Sosyal medyada single’ın çıkışı Rihanna fanları içinde sevinçle karşılandı.

Bazıları şarkıyı dinlerken yükselip uçtuklarını yazarken, kimileri de “tam bir film müziği” diyerek hayal kırıklığı ifade ettiler.

Rihanna 2016’da çıkardığı Anti albümünden bu yana ilk kez bir şarkı çıkarıyor.

Şarkıcı bu seneler içinde başka sanatçılar ve müzisyenlerle ortak emekler yapmış oldu.

Fakat büyük seviyede müzik dünyasından uzak kaldı ve daha ziyade yarattığı moda, iç çamaşırı, cilt bakımı ve kozmetik markalarını geliştirmeye ve rapçi A$AP ile beraberliğinden olan ve yakınlarda dünyaya gelen oğluna zaman ayırdı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası