Profesyonel Web Tasarım – Web VIMI.

Profesyonel Web Tasarım – Web VIMI.

 

Profesyonel web tasarım, Bir web tasarımcısı, bir web sitesinin düzenini, görsel görünümünü ve kullanılabilirliğini tasarlamaktan sorumlu olan bir BT uzmanıdır. İyi bir web tasarımcısının hem yaratıcı grafik becerilerine hem de teknik becerilere sahip olması gerekir. Bir sitenin nasıl görüneceğini (sitenin grafik tasarımı) ve nasıl işleyeceğini (bir tasarımın çalışan bir web sitesine dönüştürülmesi) görselleştirebilmeleri gerekir.

 

Profesyonel Web Tasarım

 

Web Tasarımcısı terimi genellikle yanlışlıkla Web Geliştirici terimiyle değiştirilir ve bunun tersi de geçerlidir. Bir web geliştiricisinin, bir web sitesinde bir veri tabanı sistemiyle entegrasyon gibi daha yüksek düzeyde etkileşimler oluşturmak için programlama dilleriyle çalışan bir yazılım geliştiricisi olması genellikle daha olasıdır.

 

Web Tasarımcısı olarak hangi becerilere ihtiyacınız var?

 

Bir web tasarımcısı olarak iş bulmak için her zaman herhangi bir resmi niteliklere ihtiyacınız yoktur. Ancak birçok web tasarımcısı diğer tasarım alanlarında deneyime sahiptir veya resmi olarak kolej veya kendi kendine öğretme yoluyla web tasarım yazılımı konusunda eğitim almıştır.

 

Genellikle web tasarımcılarıyla ilişkilendirilen becerilerden bazıları şunlardır:

 

Aşağıdaki web tasarımcı paketlerinden biri veya birkaçı hakkında iyi düzeyde çalışma bilgisi: Dreamweaver, Photoshop, Fireworks, Flash

 

  • Her zaman yukarıda gösterilen paketlerden birini kullanmadan uyumlu XHTML ve CSS oluşturma yeteneği
  • JavaScript, PHP ve .NET gibi komut dosyası dillerinin anlaşılması genellikle arzu edilir
  • Sıkı teslim tarihlerine kadar çalışma yeteneği
  • Güçlü yaratıcı beceriler
  • Teknoloji ve yazılım geliştirmeleri doğrultusunda güncel beceriler

 

Bir web tasarımcısının işinin temeli XHTML ve CSS’dir. Bu ikisi, bugün bildiğimiz şekliyle Web’i oluşturmak için birleşiyor. Bu iki becerinin iyi anlaşılması, bu alanda başarı için esastır.

 

Bir web tasarımcısı olarak ne kazanmayı bekleyebilirim?

 

Web Tasarım işleri için maaşlar, deneyime ve bir kişinin uzmanlık becerilerine bağlı olarak yılda 15.000 TL ile 40.000 TL arasında değişebilir. IT Jobs Watch’a göre, genç bir web tasarımcısı için ortalama mevcut piyasa maaşı 21.465 £ ve kıdemli bir web tasarımcısı için geçen yılın aynı dönemine göre %10.25’lik bir artışla 34.067 £.

 

Web Tasarım işlerini burada bulabilirsiniz.

 

Web Tasarımcıları için kariyer ilerleme fırsatları nelerdir?

 

Birçok büyük kamu ve özel sektör BT şirketinin kendi bünyesinde tasarım departmanları vardır. Böyle bir kuruluşta çalışıyorsa, bir kişi, tasarım ekibi yönetimine geçerek veya hem web tasarımı hem de geliştirmeyi kapsayan bir web geliştiricisi olmak için mevcut becerilerini genişleterek kariyerlerini ilerletebilir.

 

Alternatif olarak dijital, reklam ve yaratıcı ajanslarda birçok web tasarımcısı işi vardır. Bir ajans bünyesinde çeşitli projelerde çalışabilirsiniz, bu da iyi bir deneyim sağlar. Sonunda bir kişi serbest tasarımcı olabilir. Sözleşmeler için çok fazla rekabet olmasına rağmen, yetenekli web tasarımcılarının beklentileri iyidir.

 

Kaynak: Web VIMI. — Creative Web Studio

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası