Prens Selman Biden ile alay etti

79 yaşındaki ABD Başkanı Joe Biden, yaşlılığa bağlı sıhhat sorunları ve gaflarıyla sık sık gündeme geliyor.

Wall Street Journal gazetesinde yer edinen bir habere gore, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman kapalı kapılar ardında gerçekleşen bir görüşmede, ABD Başkanı Joe Biden’ın gaflarıyla ve akıl sağlığıyla alay etti.

Gazeteye konuşan kaynaklar, prensin eski Başkan Donald Trump’ı tercih ettiğini söylediğini de aktardı.

PRENS FAYSAL YALANLADI

TRT Haber’de yer edinen bilgiye gore söz mevzusu iddia, Prens Faysal tarafınca yalanlandı. Faysal, yapmış olduğu açıklamada, “İsimsiz kaynaklar tarafınca ortaya atılan bu iddialar tamamen asılsızdır. Krallığın liderleri, karşılıklı saygıya dayalı ilişkilerin önemine olan inançları sebebiyle ABD başkanlarına daima en büyük saygıyı gösterdiler” ifadelerini kullandı.

Geçen haftalarda Biden’ın daha ilkin de Şimal Carolina’da bir üniversitede yapmış olduğu konuşmanın arkasından eli havada beklemesi ‘boşlukla el sıkıştı’ yorumlarının yapılmasına niçin olmuştu.

Aynı şekilde Biden, Eylül ayında Küresel Fon’un Yedinci İkmal Konferansı’ndaki konuşmasının arkasından da yönünü şaşırıp, bir süre sağa ve sola hareket ettikten sonrasında çıkışa ulaşmıştı.

BİDEN, SUUDİ ARABİSTAN İLE İLİŞKİLERİ YENİDEN DEĞERLENDİRİRKEN “SİSTEMLİ” DAVRANACAK

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun gelecek aydan itibaren petrol üretimini azaltma sonucu sonrası Suudi Arabistan ile ABD içinde gerilim terfi etti.

Geçtiğimiz haftalarda ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan yapmış olduğu açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın Suudi Arabistan ile ilişkileri tekrardan değerlendirdiğini belirterek, Biden’ın bu mevzuda “sistemli” davranacağını açıkladı.

ABD-Suudi Arabistan ilişkilerinde kısa sürede herhangi bir değişikliğin olmasının beklenmediğini aktaran Sullivan, “Böylece Başkan telaşlı davranmayacak. Sistemli, stratejik hareket edecek ve her iki partinin üyelerine danışmak için vakit ayıracak” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası