Polonya Adalet Bakanı’na göre, Black Eyed Peas’in konserdeki LGBT desteği AB’ye yönelik taviz

Ziobro, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, partisinin milletvekillerinin bir takım mevzuyu görüşmek suretiyle gelecek hafta Başbakan Mateusz Morawiecki ile bir araya geleceğini söylemiş oldu.

Devlet televizyonu TVP tarafınca düzenlenen yılbaşı konseri esnasında Black Eyed Peas üyelerinin LGBT’yi desteklemek için gökkuşağı renklerini taşıyan kol bandı takmasını eleştiren Ziobro, “Başbakanla görüşmemizde yılbaşı konserinde gerçekleşenlerin, AB’nin talepleri sebebiyle verilen tavizlerin bir parçası olup olmadığını doğal ki sormak isteyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ziobro, Polonya’nın egemenliğini tehdit eden tüm isteklere karşı çıkacaklarının altını çizerek, AB’nin Polonya’nın fonlarını engellemesini ise “tefecilik” olarak nitelendirdi.

Geçen hafta İngiliz Spice Girls grubunun 48 yaşındaki eski üyesi Melanie Chisholm, “desteklediği topluluklarla” ilgili sorunları öne sürerek Polonya’da yılbaşı gecesi vereceği konseri iptal etmişti.

Derhal peşinden TVP’de sahne alması için Black Eyed Peas grubu ile antak kalma sağlandığı duyurulmuştu.

Polonya medyasında yer edinen haberlere gore, Amerikalı hip-hop grubuna bu antak kalma karşılığında 1 milyon dolara yakın ödeme yapılmış oldu.

TVP’de canlı piyasaya çıkan konserde sahneye LGBT’yi desteklemek amacıyla kollarında gökkuşağı renklerindeki bantlarla çıkan Black Eyed Peas üyelerine toplumsal medyada tepki gösterilmişti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası