PKK, terör propagandası ve uyuşturucu trafiğini iç içe yönetiyor

Güvenlik güçleri ve danışma birimleri, terör örgütü PKK ile mücadeleye toplumsal medyada da devam ediyor.

Bu kapsamda, PKK/KCK toplumsal medya ağına yönelik meydana getirilen araştırmalarda, terör örgütünün propaganda ve Türkiye’ye yönelik dezenformasyon faaliyetleri mercek altına alındı.

PKK tarafınca belirlenen etiketlerle düzenlenen kampanyalara katılan, terör propagandası meydana getiren ve Türkiye karşıtı yalan içerikler üreten hesaplar tek tek tespit edildi.

PKK’nın toplumsal medya kampanyalarını köpürten, birbirleriyle yoğun etkileşim halinde teşkilat propagandası içerikli paylaşımlar meydana getiren, örgüte müzahir hesapların takip edilmesi çağrısında bulunan ve teşkilat hesapları içinde koordinasyon elde eden hesaplar belirlendi.

Analizlerde, toplumsal medyada düzmece isimlerle PKK propagandası meydana getiren bazı hesapların kullanıcılarının uyuşturucu ticaretinden kabahat kayıtlarının bulunmuş olduğu da ortaya çıktı.

Terör örgütü PKK’nın toplumsal medya ağında etken vazife alan “@JIYANZAGROS_21” hesabının, “kabahat işlemek amacıyla teşkilat kurma” ve “uyuşturucu yada uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama” şeklinde suçlardan kaydı bulunan Zeliha Ertürk’e ilişik olduğu belirlendi.

Zeliha Ertürk’ün kaçak yollarda gittiği Hollanda’da Amersfoort şehrinde yaşamış olduğu tespit edildi.

– Yakınları da terör ve uyuşturucu suçlarıyla dolu bir sicile haiz

PKK/KCK propagandası meydana getiren hesabın kullanıcısı Zeliha Ertürk’le beraber aile üyelerinin de terör ve uyuşturucu ticareti başta olmak suretiyle kabarık bir kabahat dosyası bulunuyor.

Türkiye üstünden bilhassa Avrupa ülkelerine uyuşturucu madde sevkiyatı esnasında yakalanan Ertürk ailesi bireylerinin toplamda 28 yıl 4 ay hapis cezası almış olduğu ortaya çıktı.

Zeliha Ertürk’ün oğlu Ramazan Kutlu hakkında 2009 senesinde “uyuşturucu ve uyarıcı madde ihraç etme” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı.

Zeliha Ertürk’ün kardeşi Mehmet Ertürk de 2008 senesinde Mersin Limanında düzenlenen operasyonda Hollanda’ya gönderilmek üzereyken ele geçirilen ortalama 52 kilo eroin kapsamında tutuklandı ve 12 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı.

Zeliha Ertürk’ün PKK/KCK üyelik kaydı da bulunan öteki kardeşi Bego Ertürk’ün de 2003 senesinde Mustafa Kemal Atatürk Havalimanında 204 bin 440 tane extacy ele geçirilmesi vakasında “yurt dışından uyuşturucu hap ithal etmek” suçundan adli kaydı bulunuyor.

Zeliha Ertürk’ün öteki kardeşleri Aytaç Ertürk’ün 3 yıl 4 ay, Ayfer Ertürk’ün ise 3 yıl 4 ay, çeşitli uyuşturucu suçlarından hapis cezası almış olduğu tespit edildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası