Obama, Netflix belgeseliyle Emmy Ödülü aldı

Barack Obama

Kaynak, Getty Images

Eski Amerikan Başkanı Baracak Obama, Netflix’te piyasaya sürülen Our Great National Parks (Dünyanın En Mükemmel Ulusal Parkları) belgesel dizisindeki anlatımıyla Emmy Ödülü aldı.

Dünya genelindeki ulusal parkları ele alan beş bölümlük belgesel dizisini Obamalar’ın prodüksiyon şirketi Higher Ground çekti.

Daha ilkin iki kez Grammy ödülü kazanan Obama, “EGOT” olma yolunu da yarıladı. EGOT, Emmy, Grammy, Oscar ve Tony Ödülleri’nin dördünü de alanlara deniyor.

Obama bununla birlikte, Emmy Ödülü kazanan ikinci Amerikan Başkanı oldu.

Beş kıtadaki naturel güzellikleri gösteren Netflix belgeselinde, Şili’deki Patagonya ve Endonezya benzer biçimde bölgeler yer ediniyor.

En İyi Anlatıcı branşındaki öteki adaylar arasına, David Attenborough, Lupita Nyong’o ve Kareem Abdül-Cabbar da vardı.

Obama ve eşi Michelle Obama 2017’de görevi bıraktıktan sonrasında Higher Ground şirketini kurmuş ve Netflix ile milyonlarca dolarlık bir antak kalma yapmıştı.

Obama, hatıralarının sesli versiyonlarından da iki Grammy Ödülü almıştı.

Emmy Ödülü kazanan öteki ABD başkanı, 1956’da televizyonda ilk basın toplantısı icra eden Dwight Eisenhowher olmuştu.

EGOT statüsüne şu ana dek bir tek 17 şahıs ulaştı ve bunlar içinde Mel Brooks, Whoopie Goldberg, Audrey Hepburn ve Jenifer Hudson benzer biçimde adlar yer ediniyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası