New York Times Meydanı’ndaki yeni yıl kutlamaları sırasında polise palalı saldırı

New York Polis Departmanı Başkomiseri Keechant Sewell, düzenlemiş olduğu basın toplantısında, “19 yaşındaki bir adam, herhangi bir tahrik olmadan bir polis memuruna yaklaşarak kafasına palayla vurmaya çalıştı.” dedi.

Saldırganın ilk hamleden sonrasında vaka yerinde bulunan iki polise daha vurmaya çalıştığını belirten Sewell, polislerden birinin silahını çekerek saldırganı omuzundan yaralayarak etkisiz hale getirdiğini söylemiş oldu.

Sewell, saldırının 52. Sokak ile 8. Cadde köşesinde Times Meydanı’ndaki kutlamalara giriş için kurulan güvenlik noktasının haricinde gerçekleştiğini kaydetti.

Yaralı polislerin ve saldırganın hastaneye kaldırıldığı, yaşamsal tehlikelerinin bulunmadığı ifade edildi.

NYPD’nin yanı sıra FBI da hücum ile ilgili soruşturmaya “terörizm incelemesi” için dahil olurken, FBI New York Ofisi Direktör Yardımcısı Mike Driscoll, “Şimdilik bu olayın tek bir kişinin eylemi olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Driscoll, saldırıyla bağlantılı devam eden herhangi bir tehdit olmadığını da altını çizdi.

İsmi açıklanmayan ve Maine eyaletinden geldiği belirtilen saldırganın toplumsal medya hesaplarının incelemeye alındığı, New York’taki kutlamalara bir tek polise hücum etmek için gelip gelmediğinin araştırılmış olduğu ifade edildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası