Nasrettin Hoca Hayatı ve Fıkraları

Nasrettin Hoca Hayatı ve Fıkraları

 

 

Türk mizah kahramanlarından biri olan Nasrettin Hoca, birbirinden güzel fıkralarıyla 7’den 70’e herkes tarafından çok seviliyor. Hayatıyla ilgili bilgiler, yaşayıp yaşamadığı, doğum ve ölüm yılı tartışmalı olsa da emin olunan tek bir şey var: Nasrettin Hoca fıkraları mizahın, güldürünün en güzel, en nahif, en zarif ve hikmetli hâli!

Nasrettin Hoca Biyografisi

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre Nasrettin Hoca Sivrihisar-Hortu’da doğdu. Hazırcevap bir kişiliği vardı ve kendisini methetmekten hiç hoşlanmaz, tam aksine kendisiyle istihzâ (alay) ederdi. Çok mütevâzı olduğu kadar, aynı zamanda vakur ve ağırbaşlı bir insandı.

Geçmişten günümüze mânevî tadını koruyarak gelmeyi başaran Nasrettin Hoca Fıkraları her okuyuşta, dinleyişte farklı bir lezzet bırakıyor kalbimizin damağına. Fıkra denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Nasrettin Hoca, bu şöhretin hakkını da veriyor hani…

Binlerce Nasrettin Hoca Fıkrasına Tek Bir Noktadan Ulaşın!

Hikâye, espri, bilmece ve masal alanında da zengin içerikler sunan Kocamanbisite.com, Nasrettin Hoca fıkralarını tabii ki ihmâl etmiyor. Bu platformda Nasrettin Hoca fıkraları kısa uzun, komik ve az bilinen seçenekleriyle yer alıyor.

Siz de bütün Nasrettin Hoca fıkralarını kategorilerine göre görüp incelemek ve eğlenceli vakit geçirmek için bu siteyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu fıkraları çocuklarınızla birlikte okuyarak onların eğlenirken düşünmesine imkân tanıyabilirsiniz. Böylelikle öğüt veren bu fıkralarla çocuğunuzun renkli dünyasına dokunabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası