Nancy Pelosi, kocasına yönelik saldırı sonrası sessizliğini bozdu!

Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, gece saatlerinde bir saldırganın San Francisco kentindeki evine girerek eşi Paul Pelosi’ye saldırması üstüne sessizliğini bozdu.

Pelosi kurultay üyelerine yazdığı mektubunda, “Dün sabah, saldırgan bir adam ailemizin evine girdi, bana hücum etmek istedi ve kocam Paul’e vahşice hücum etti. Çocuklarımız, torunlarımız ve ben, Paul’umuzun hayatına kasteden hücum sebebiyle kalbimiz kırıldı ve travmatize olduk. Kolluk kuvvetlerinin ve acil servislerin süratli müdahalesi ve almış olduğu yaşam kurtarıcı tıbbi bakım için minnettarız.” ifadelerini kullandı.

Kurultay üyelerine teşekkür eden Pelosi, “İşaya İncilindeki şu sözler de bizi teselli ediyor: ‘Korkmayın, bu sebeple ben sizinleyim. Yılmayın, bu sebeple ben sizin Tanrınızım. Seni güçlendireceğim ve sana yardım edeceğim. Seni doğru sağ elimle destekleyeceğim.'” mesajını verdi.

Cuma günü mahalli saatle sabaha karşı 2.27’de Pelosi’nin evine giren ve 42 yaşlarında David Depape adlı saldırgan Paul Pelosi’yi kafasına çekiçle vurarak ağır yaralamıştı.

– SALDIRGANIN “NANCY NEREDE?” DİYE BAĞIRDIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Amerikan basınına konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen yetkililer, 82 yaşındaki Paul Pelosi’ye hücum eden kişinin, “Pelosi nerede?” diye bağırdığını ve Paul Pelosi’yi bağlamaya emek vererek “Şimdi Nancy’i bekliyoruz” söylediğini aktarmıştı.

San Francisco’daki evinde saldırıya uğrayan Paul Pelosi hastaneye kaldırılmış, saldırgan da gözaltına alınmıştı. Olayın sebebine ilişkin soruşturma sürüyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası