Müsiad Expo’da hedef 5 milyar dolarlık ticaret bağlantısı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafınca iki yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO, TÜYAP İstanbul Fuar ve Kurultay Merkezinde 19’uncu kez kapılarını açtı. MÜSİAD EXPO Açılış Programında değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD EXPO ile kıtaları birleştiren bir tecim ağı oluşturduklarını beyan etti.

MÜSİAD, Türkiye’nin üretim ve ihracat hedefine katkı sağlayacak

Fuar ile 5 milyar dolarlık tecim bağlantısı oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Asmalı, “Türkiye’nin üretim ve ihracat vizyonunu fazlaca daha ileri bir seviyeye taşımayı arzu ediyoruz” dedi.

Başkan Asmalı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bu yıl 19’uncu kez kapılarını açan MÜSİAD EXPO, ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirmek noktasında mühim bir misyon üstlenmiştir. MÜSİAD EXPO 2022 ile Türkiye’nin üretim ve ihracat vizyonunu fazlaca daha ileri bir seviyeye taşımayı arzu ediyoruz. MÜSİAD EXPO çerçevesinde gerçekleşecek iş birlikleri ve yatırım projeksiyonuyla ortalama 5 milyar dolarlık iş bağlantısına vesile olma hedefindeyiz.”

Fuarda 124 ülkeden 100 binin üstünde ziyaretçi ve 60 ülkeden nitelikli alım heyeti iş insanlarıyla buluşacak

Başkan Asmalı ek olarak, fuar süresince 124 ülkeden 100 binin üstünde ziyaretçinin yanında 60 ülkeden nitelikli alım heyetlerinin muhatapları ile bir araya geleceğini belirtti.

Başkan Asmalı değerlendirmesinde şunları söylemiş oldu:

“Nitelikli alım heyetleriyle bir araya gelme noktasında ürün ve hizmet odaklı bir anlayışla yol aldık. Üyelerimizden gelen talepleri değerlendirerek değişik ürün ve hizmet kalemlerinde iş insanlarımızı direkt muhataplarıyla bir araya getireceğiz. 124 ülkeden ziyaretçilerimizle fuar süresince beraber olacağız. Bununla beraber 60 ülkeden gelen nitelikli alım heyetlerini fuarımızda ağırlayacağız. Hem üretim hem de dış tecim süreçlerinde değişik iş birliklerinin kurulmasına vesile olacağız.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası