Memur ve emekli zammı Meclis’e geliyor

Işgören ve emeklilerinin zam oranı yüzde 30’a çıkartılacak. En düşük emekli aylığı 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya yükseltilecek Meclis bu hafta işgören ve emekliler için mesai meydana getirecek.

MEMURA YÜZDE 30 ZAM TEKLİFİ TBMM’DE

Işgören ve emeklileri ilgilendiren düzenleme pazartesi günü Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek.

Düzenleme ile maaşların zam oranları belirlenirken 2023 yılının ilk 6 ayına ilişkin işverenlere asgari ücret desteği de 100 liradan 400 liraya çıkarılacak.

Teklif hafta içinde Genel Kurul’da ele alınacak böylelikle zamlı maaşların ocak ayındaki ödemelere yetişmesi sağlanacak.

SÖZLEŞMELİLERE KADRO DÜZENLEMESİ

Sözleşmelilere kadro teklifinin de Meclis Başkanlığı’na sunulması planlanıyor.

Düzenleme ile 400 bini aşkın sözleşmeli personel ekibe geçecek. Ekibe geçen sözleşmeliler için 1 yıl aday memurluk süreci olacak.

KOMİSYON 2 VEKİL İÇİN TOPLANACAK

Anayasa ve Hakkaniyet Karma Komisyonu ise İyi partili Lütfü Türkkan ile CHP’li Ali Mahir Başarır’ın dokunulmazlık fezlekelerini görüşmek için toplanacak.

İlk görüşmede hazırlık komisyonu kurulacak, 2 milletvekilinin dokunulmazlıkları mevzusunda 1 ay içinde karma komisyon karar verecek.

7. YARGI PAKETİ HAZIR

Beklenen bir öteki düzenleme de 7’inci yargı paketi olacak. Düzenleme ile çat kapı haciz işlemi tarihe karışacak.

Uyuşturucu bağımlısı suçluların tedavisi için hususi cezaevleri kurulacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası