Maden ocağındaki patlama ile ilgili en ufak hata, kusur varsa ortaya çıkacak

Kurtulmuş, Maltepe’de düzenlenen Ordu Tanıtım Günleri’nde basın mensuplarına Bartın’da maden ocağında meydana gelen patlamaya ilişkin değerlendirmede bulunmuş oldu.

Maden ocağında yaşamını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Kurtulmuş, sözlerine şöyleki devam etti:

“Geçtiğimiz gece Bartın’da kaybettiğimiz 41 madenci şehidimize Tanrı’tan rahmet temenni ediyorum. Oldukça buruk ve hüzünlü günler geçiriyoruz. Bu hüzün, Ordulular buluşmasına da yansıyor. Mekanları aden olsun. Tanrı aile fertlerine, sevenlerine, hemşerilerimize, aziz milletimize sabırlar versin. İnşallah tekrar bu şekilde acılarla, bu şekilde elemlerle karşılaştırmasın ülkemizi ve insanımızı. Bu kazanın arkasında herhangi bir hata, kusur var ise bunların hepsinin ortaya çıkarılması zaruridir. İlgili birimlerimiz soruşturmalarını yapıyorlar. En küçük bir hata, kusur var ise bunlar ortaya çıkacak. Kusurlu görülenler de yargı önünde hesabını vereceklerdir. Ek olarak kazanın meydana geldiği andan itibaren devletimizin ilgili tüm kurumları zamana karşı özveriyle çalışmışlardır. Burada düzenlenecek birçok etkinlik de iptal edilmiştir. Bu hassasiyetlerinden dolayı da arkadaşlarımızı kutlama ediyorum.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası