LGS 2022 sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? MEB LGS sonuç sorgulama sayfası

LGS 2022 sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? MEB LGS sonuç sorgulama sayfası – Son Dakika Haberleri İnternet

LGS 2022 sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? MEB LGS sonuç sorgulama sayfası

LGS sonuç tarihi için geri sayımda sona gelindi. Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen Liselere Geçiş Sınavı’nda sonuçlar için artık saatler kaldı. Peki, LGS sonucu ne zaman açıklanacak?

LGS 2022 SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

MEB sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 5 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçları 30 Haziran 2022’de açıklanacak. Saatle ilgili henüz bir bilgilendirme gelmese de 09:00-17:00 arasında sonuçların erişime açılması bekleniyor.

MEB LGS SONUÇ SORGULAMA LİNKİ

Adaylar sınav sonuçlarını “meb.gov.tr” adresinden öğrenebilecekler. Adaylara ayrıca posta yoluyla bilgilendirme yapılmayacak.

MEB.GOV.TR ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

BAKAN ÖZER DE DUYURMUŞTU

Bakan Özer Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında yaptığı açıklamada “30 Haziran’da açıklayacağız, süreç gayet başarılı bir şekilde devam ediyor. İlk değerlendirmeler bitirildi, sıkıntılı bir sürecimiz yok. Biz Bakanlık olarak hiçbir zaman erken açıklamaya gitmedik, yani biz hangi tarihte söz vermişsek o tarihte açıklayacağız” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası