KOOP Bakkal geliyor: 2023’te bin noktaya ulaşacak

Ziraat Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla vatandaşın temel gereksinimlerini uygun fiyatla sunmakta emin olan hükümet, çalışmalarını hızlandırdı. Hizmet ağını genişletmek için Birleşke Market ve Koop Groos markalarıyla tüm Türkiye’de 1.300’ün üstünde satış kanalına ulaşan Ziraat Kredi, şimdi de KOOP Bakkal için düğmeye bastı.

2023’TE 1.000 NOKTADA

Önceki gün Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Ziraat Kredi Kooperatifleri ile bakkalların yeni bir işbirliğine hazırlık yaptığını açıklamasıyla gözler buraya çevrildi.

SABAH‘ın detaylarına ulaşmış olduğu KOOP Bakkal projesi Aralık 2022 itibarıyla devreye alınacak. İlk etapta 6 ilde hayata geçirilecek olan projede, yıl sonuna kadar Trabzon, Sakarya, Yozgat, Tokat, Konya ve Ankara’da pilot uygulama kapsamında 250 bakkala bayilik verilecek.

2023 yılı içinde gelişen depo ve lojistik ağına uygun illerde KOOP Bakkal projesi yaygınlaştırılacak. 2023’te projenin minimum 1.000 noktada hayata geçirilmesi hedefleniyor. Projenin uzun solukta ise ülke geneline yaygınlaştırılması planlanıyor.

Bu kapsamda 5 büyükşehirde 100’ün üstünde, diğerlerinde ise 50’şer tane bakkalın sisteme dahil edilmesi öngörülüyor. Böylece 5 büyük şehirde 500, diğerlerinde de 3.800 olmak suretiyle toplam 4.300 KOOP Bakkal’a ulaşılması hedefleniyor.

120 TEMEL ÜRÜNÜN SATIŞI

KOOP Bakkal projesinde Birleşke Market’lerde satılan ortalama 120 tane temel tüketim maddesinin satışı planlanıyor.

Bu kapsamda KOOP Bakkal’larda un, makarna, salça, bakliyat, çay, şeker, ayçiçek ve zeytinyağı, süt ve süt ürünleri ile temizlik ürünleri yer alacak. Burada satılan ürünlerin tutarları Birleşke Market’lerdeki ile aynı olacak.

TEK ŞUBELİLER BAŞVURACAK BAŞVURACAK

KOOP Bakkal projesine başvurular Kasım 2022’den itibaren elektronik ortamda yapılacak. Değerlendirme ise pilot illerdeki Bakkallar Odası ile müştereken yürütülecek. Projeye dahil edilecek bakkalların büyüklükleri 75 ila 150 metrekare içinde olurken, tek şubeliler seçilecek.

Projeye etkinlik süresi minimum 5 yıl ve emek verme ruhsatı kendisi ya da eşi üstünde olan bakkallar başvurabilecek. Projenin bilgileri gelecek günlerde duyurulacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası