Komşu kendini sorguluyor! ”Bir başka Erdoğan dönemine hazır mıyız?”

Yunanistan’da gösterilen Kathimerini gazetesinde, “Dünya yalnız Türkiye değil” başlıklı çarpıcı bir çözümleme haber yayımlandı.

Kathimerini’de yer edinen haberde, “İstanbul muhabiri Manolis Kostidis’in bildirdiğine gore, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde kamuoyu yoklamalarında mühim bir ivme kazanıyor.” ifadelerine yer verildi.

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi de tesiri altına alan ekonomik sorunlara karşın seçmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sırt dönmediği vurgulanan haberde, “Bunun sebebi Erdoğan’ın, iktidarda olduğu uzun seneler süresince Türkiye’nin orta sınıfının yaşam standartlarının yükselmiş olması olabilir. Ek olarak Türk vatandaşlarının mühim bir kısmı, Erdoğan’ın Osmanlı İmparatorluğu’nu tekrardan canlandırma ve ülkenin küresel statüsünü güçlendirme mevzusundaki milliyetçi tutkusundan etkilenmiş görünüyor.” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mühim bir internasyonal erkek oyuncu olduğuna vurgu meydana getirilen haberde, Ukrayna işgaline tepkisini net bir halde ortaya koymasına karşın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de sıhhatli bir yazışma kurabilen neredeyse tek önder olduğu açıklandı.

Haberde, “Erdoğan, Rusya ile Batı içinde arabuluculuk görevi üstlendi. Ek olarak Erdoğan, Washington’un Rus yapımı S-400 roket müdafa sistemleri mevzusundaki uyarılarını da reddediyor.” ifadeleri kullanarak, Türkiye’nin Ankara merkezli dış politikasına da atıf yapılmış oldu.

KOMŞU KENDİNİ SORGULUYOR! “BİR BAŞKA ERDOĞAN DÖNEMİNE HAZIR MIYIZ?”

“Atina bir başka Erdoğan dönemine hazır mı?” sorusuna da yanıt aranan haberde, “Bazı analistler, Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde, ABD’nin yeni bir görüş açısı geliştirebileceğine ve ikili ilişkilerde yeni bir yakınlaşmanın geleceğine inanıyor. Bir başka görüşe gore, Erdoğan’ın tekrardan seçilmesi halinde, etkin bir önder olarak, Ortadoğu ve Afrika’daki tüm İslam devletleri üstünde konumunu güçlendirebilir ve Türkiye’yi bölgesel bir süper güç haline getirme mevzusundaki hedefini sağlamlaştırabilir” ifadeleri kullanıldı.

Yunanistan’ın artık Türk-Yunan ilişkilerindeki ihtilaf ve sorunlardan beslenen politikasından vazgeçmesi gerektiği belirtilen haberde “Türkiye’deki siyasal gelişmelerden bağımsız olarak, Moskova’nın belirgin düşüşünün peşinden da yeni bir internasyonal görünüm ile karşı karşıyayız. Atina, gelişmekte olan küresel ortamda hangi görevi oynamak istediğine karar vermeli ve gelişimleri Yunan-Türk ihtilafları ekseninde izlemeyi bırakmalıdır.” denildi.

Yıldız Gazetesi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası