Kocaeli’nde korkutan yangın! Ekipler kontrol altına aldı

TÜPRAŞ kavşağı mevkisindeki kimyevi depolama tesisinde hemen hemen belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Alevler kısa sürede tesisi sardı. Çalışanların suç duyurusu üstüne bölgeye oldukça sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

Tesisten çıkan siyah dumanlar, kentin birçok noktasından görüldü.

İtfaiye ekiplerince ortalama 1 saatlik emek harcama sonucu denetim altına alınan yangında, soğutma emek harcamaları devam ediyor.

“42 ARAÇ VE 105 PERSONELLE MÜDAHALE EDİLDİ”

Yangın bölgesinde araştırmalarda bulunan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, yapmış olduğu açıklamada hem yapınak sahiplerine hem çalışanlara hem de Körfez halkına “geçmiş olsun” dileğinde bulunmuş oldu.

Burasının oldukça sayıda kimyevi üretim tesisi olan mühim endüstri bölgesi bulunduğunu aktaran Yavuz, “Burada kimyevi depolama ünitesinde meydana gelen yangın vesilesiyle 15.44 sıralarında bizlere suç duyurusu geldi. Ortalama 6 dakika sonrasında devletimizin tüm imkanlarıyla yangına müdahale edilmeye başlandı.” dedi.

Yavuz, TÜPRAŞ ve organize endüstri bölgelerindeki itfaiyeleri de buraya yönlendirdiklerini belirterek şu detayları paylaştı:

“42 vasıta ve 105 personelle vakaya müdahale etmeye başladık. Oldukca şükür ki başka tesislere sıçramadan, can kaybı olmadan yangın denetim altına alındı. Bir kez daha ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi iletiyoruz. Şehrimiz bu tür endüstriyel yangınlara karşı tatbikatı oldukça sık icra eden, informasyon, birikimi ve tecrübesi oldukça yüksek bir kent. Bu sayede şu an için yangını denetim altına almış bulunuyoruz. Umut ediyoruz ki bu tür yangınlar asla olmaz fakat olduğu takdirde de müdahale edebilecek kapasiteye sahibiz.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası