Kirby, ABD askerlerinin Suriye’de kalmaya devam edeceini syledi

CBS televizyon programı Face the Nation’da yer alan Kirby, “Bu, militan grupların yaptığı büyük bir saldırıydı. Ve bakan, bunu ele almak için önemli, hızlı ve cesurca yanıt verdi.” dedi.

“Suriye’de binden az askerimiz var ve büyük ölçüde azalmasına rağmen, bu (DEA) anı hala aktif ve kritik.” Kirby, bu nedenle ABD askerlerinin Suriye’deki saldırısının durdurulacağını ve Biden’ın ABD askerlerini Suriye’de tutmaya “kesinlikle kararlı” olduğunu söyledi.

Kirby, İran destekli milis gruplarının 23 Mart’ta Irak ve Suriye’deki ABD personeline ve tesislerine yönelik saldırılarına Biden’ın gerekli görmesi halinde daha fazla yanıt verilmesi olasılığından da bahsetti.

“Bu hafta burada ABD’nin halkımızı korumak için her zaman kararlı davranacağını gösterdik.” Koordinatör Kirby, bu mesajın alıcıya “yüksek sesle ve net” gönderildiğini vurguladı.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Deyr ez-Suriye’de İran destekli yabancı terör gruplarının bulunduğu bölgelerden ABD güçlerinin konuşlandığı Kuniko petrol ve gaz sahalarına roketli saldırılar düzenlendi. 25 Mart’ta Zor İli.

– Rusya’nın Belarus’a taktik nükleer silah yerleştirme kararı

Sunucu tarafından Rusya Dışişleri Bakanı Vladimir Putin’in Beyaz Rusya ile nükleer silah anlaşması hakkında sorulduğunda John Kirby, “Bakıp bizi nereye götüreceğini görmemiz gerekecek” yanıtını verdi. o cevapladı.

Kirby, “Rusya’nın nükleer silah kullandığına dair herhangi bir işaret görmedik” dedi. o ifadeyi kullandı

Dün Belarus’ta taktik nükleer silah konuşlandıracaklarını açıklayan Putin, “Nükleer silahların yayılmasının önlenmesi konusundaki uluslararası yükümlülüklerimizi ihlal etmeden bunu yapacağız.” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası