Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretine tepki… Bahçeli: Gizli ve gizemli toplantılar yaptı

class=”medyanet-inline-adv”>

İşte MHP lideri Bahçeli’nin konuşmasından mühim satırbaşları:

Konuşmamın başlangıcında hepimizin yüreklerini kavuran Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden ocağı faciasından duyduğum derin üzüntüyü bilhassa ifade etmek isterim. Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Kurum Müdürlüğü’ne bağlı bir maden ocağında meydana gelen feci patlamada 41 maden işçimiz maalesef yaşamını yitirmiştir. 110 madencimizden de 58’si kurtarılmıştır. Ek olarak yaralı kurutulan kardeşlerimiz şu anda hastanelerde tedavi edilmektedir.Onların da şifa bulacağına inancım ve ümidim tamdır. Yaşanmış olan acı hepimizin ortak acısıdır. Felaketin ağırlığı hepimizin üstüne çökmüştür. Fakat milletçe elbirliği yaparak bu sıkıntılı günlerin üstesinden Tanrı’ın izniyle geleceğiz. Böylesi felaketlerin yeniden etmemesi için tüm tedbirler sırasıyla alınacak, yaralar sarılacaktır.Söz mevzusu maden ocağındaki facia duyulur duyulmaz, Amasra’ya bir Genel Başkan Yardımcımız ile belediye başkanlarımızı görevlendirmek suretiyle yolladık. Biz bir avuç kömür için bir yaşam veren, her türlü risk ve tehlikeye açık halde çalışan fedakâr ve cefakar kardeşlerimizle beraber ailelerinin de yanındayız, yanında olacağız. Yaşamını kaybeden maden işçisi kardeşlerimize bir kez daha Cenab-ı Tanrı’tan rahmetler, tedavisi devam eden kardeşlerimize de acil şifalar arzuluyorum. Acılı ailelerin ve büyük Türk milletinin başı sağı olsun diyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

BİZİM ADAYIMIZ BELLİ, KARARIMIZ NETTİR

Türkiye 2023 senesinde iki büyük siyasal ve zamanı süreci yaşayacaktır. İlki, Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel seçimleridir. İkincisi de, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümüdür. Hiçbir şer odağı boş hayale kapılmasın. Türk milletinin birliği, dirliği ve Türkiye’nin küresel güç mertebesine yetişmesi amacıyla geceyi gündüze katan Cumhur İttifakı oldukça yenilmemizi ve yıkılmamızı hedefleyenler daima hüsranla tanışacaklardır. Bundan kaçış yoktur. Kurtuluşları söz mevzusu değildir. Artık tüm yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır. Kararınız kaderinizi, iradeniz aydınlık bir geleceğin rotasını belirleyecektir. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara farkla yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi, TBMM’de milletvekili sayısı ve siyasal destek itibariyle oldukça kuvvetli bir MHP grubunun ve Cumhur İttifakı’nın tezahür etmesidir. Samimi ve kesintisiz mücadelemizin gayesi bu amaçlara ulaşmaktır.

class=”medyanet-inline-adv”>

HDP’YE BAKANLIK VAAT EDEN BUGÜNKÜ CHP’DİR

Zillet ittifakı baştan ayağa yanlıştadır ve bu ittifak Türkiye’nin önüne koyulmuş takoz partilerden mürekkeptir. Bunların geçim kapıları yalandır, dedikodudur, iftiradır, fesattır. Türkiye’nin önünü kesmek istiyorlar. Bunu görünüz. Türkiye’nin büyümesinden hastalık duyuyorlar. Bunu biliniz. Söz dinleyen değil sözü dinlenen, sesi kesilen değil sesi yükselen, önü alınan değil ön alan bir Türkiye gerçeğini hazmedemiyorlar. Türkiye’ye karşıcılık ederek politika yaptıklarını zannediyorlar.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti teslim alınmış, rehin edilmiştir. CHP, kurum zamanı olan 9 Eylül 1923 çizgisinden bütünüyle kopmuş ve uzaklaşmıştır. Kılıçdaroğlu CHP’yi tanınmaz hale getirmiştir. HDP’ye bakanlık vaadinde bulunan bugünkü CHP’dir.Terörle mücadeleye karşı çıkan bugünkü CHP’dir. PKK’nın arkasında vagon olan bugünkü CHP’dir.  FETÖ’ye el uzatan bugünkü CHP’dir. Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkan bugünkü CHP’dir. Ulusal haklarımıza, egemenlik hukukumuza itiraz edip kara çalan bugünkü CHP’dir. Aziz Mustafa Kemal Atatürk yaşamış olsaydı, bugünkü CHP yönetiminin gözünün yaşına bakmaz kulaklarından tuttuğu şeklinde kapının önüne koyar, alayını birden kovardı.

class=”medyanet-inline-adv”>

 

KILIÇDAROĞLU’NUN ABD ZİYARETİ: ŞAİBELİDİR, A’DAN Z’YE ŞÜPHELİDİR

Kılıçdaroğlu, ABD’ye gitti, Newyork’ta sokağa düştü, gizli saklı ve gizemli toplantılar yapmış oldu, Pensilvanya istikametini takip ederek 8 saatlik bir süre içinde de ortadan kayboldu.  Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyareti şaibelidir, A’dan Z’ye şüphelidir. Hangi sözleri almış olduğu, hangi sözleri verdiği, Cumhurbaşkanı adaylığı için kimlerle dirsek teması içinde olduğu, izin ve icazet maksadıyla hangi kapıları aşındırdığı azca oldukça malumumuzdur. Bu Kılıçdaroğlu zalimlerin içimize sızdırdığı Truva atıdır. Bu Kılıçdaroğlu ve zilletin öteki partileri emperyalizmin maşasıdır. Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi gayri ulusal, gayri etik, gayri meşru bir savrulmanın tam göbeğindedir. Rusya-Ukrayna savaşı karşısında ABD’nin telkin ve tembihlerine aynen riayet edip “Ukrayna’dan yana olmalıyız” diyen bir Kılıçdaroğlu’na, bir karşıcılık zihniyetine, bir ittifak anlayışına ulusal demek mümkün müdür?

class=”medyanet-inline-adv”>

KUZEY AKIM HATLARI GÖZDEN DÜŞERKEN TÜRK AKIM PROJESİ SİVRİLMİŞTİR

Türkiye hem bölgesinde hem de dünyanın her noktasında parlayan bir yıldızdır. Rusya ile Ukrayna arasındaki tarafımız kesinlikle barışçıl çözümdür. Silahların susması arayışımızdır. Çatışmanın sonu yoktur. Paylaşılamayacak hiçbir şey yoktur. Türkiye’nin etken arabuluculuk misyonu ile tahıl koridoru açılmıştır. Şimdi de Türkiyemizin doğu batı aksına gaz deposu olması gündeme gelmiştir. Şimal akım hatları gözden düşerken Türk Akım projesi sivrilmiştir. Türkiye, enerjinin ağırlık merkezine konuşlanmak üzeredir. Türkiye’nin başarısı, dengeli, dürüst ve oldukça boyutlu dış politikanın mahsulüdür. Enerji darboğazı ile boğuşan Avrupa vatanlarında endüstri üretimi günden güne düşmektedir. Ekonomik durgunluk sel misali yaygınlaşmaktadır. Ülkemizin ise bu şekilde bir problemi asla sözkonusu değildir. Konjektürel olarak yükselen enflasyon ne olursa olsun düşürülecektir. Cumhur İttifakı’nın tarihsel yürüyüşü kesintiye uğramamalıdır. Yol kazasına uğramamamız bekamız ve birliğimiz için vazgeçilemez önemdedir. Zillet İttifakı çöptedir, kılavuzları yanlıştır, pusulaları bozuktur. Sabrediyoruz, umut ediyoruz, savaşım ediyoruz.

class=”medyanet-inline-adv”>

Biz bağımsız ve kuvvetli Türkiye’den tarafız. Biz zalime yavuz olan tarafız. Küresel oyunlara karşı ulusal duruştan yanayız. Çağrımız ilkin ülkem ve milletim diyen her kardeşimizedir. Çağrımız ulusal birlik ve rahat yarınlara ulaşmak isteyen her vatandaşımızadır. 

 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası