Katar’dan örnek davranış! 2022 FIFA Dünya Kupası’na gelenlere sunulacak

Katar’ın gezinsel ve ticari merkezlerinden İnci Adası’ndaki çeşitli noktalarda bulunan panolara hadisi şerifler ve İngilizce çevirileri asıldı.

Panolarda, “Her iyilik bir sadakadır.”, “Yarım hurma bile olsa kendinizi (sadakayla) alevden koruyun, o da yoksa güzel bir söz açıklayın.”, “Acıma etmeyene acıma edilmez.” hadisi şerifleri paylaşıldı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği, hadisi şeriflerin paylaşılmasına ilişkin “Katar, İslam’ı tanıtmak için bilgili yollar buluyor.” ifadelerini kullandı.

Filistinli gazeteci Onarım el-Mishal ise etkinliği “mükemmel ve çok önemli bir girişim” olarak değerlendirerek, “Katar’ın başkenti Doha’nın kalbi, Dünya Kupası ziyaretçilerini İslam ile tanıştırmak için duvarları Peygamberin hadisi şerifleri ve İngilizce çevirileriyle süsledi.” yorumunu yapmış oldu.

Katar’ın ev sahipliğindeki 2022 FIFA Dünya Kupası, 20 Kasım’da başlamış olacak. Katar, bu organizasyona ev sahipliği meydana getiren ilk Arap ülkesi olacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası