Kapadokya’da balon kazası! 2 kişi öldü

Avanos ilçesinde turistlere yönelik tur için Zelve Ören Yeri mevkisinden sabah saatlerinde havalanan sıcak hava balonlarından biri, Kavak beldesi Killik bölgesinde iniş için alçaldı. Bu sırada etkili olan rüzgar sebebiyle balon sert iniş yapmış oldu.

Balonun sepetindeki yolculardan İspanya uyruklu 2 gezgin yaşamını yitirdi, yaralanan aynı uyruklu 3 gezgin hastaneye kaldırıldı.

Nevşehir Valiliğinden vakaya ilişkin meydana getirilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“İlimiz Avanos ilçesi Zelve Ören Yeri mevkisinden bu sabah 07.25’te havalanan hususi bir şirkete ilişkin TC-BBR tescil numaralı sıcak hava balonu, merkeze bağlı Kavak beldesi Killik bölgesinde saat 08.50’de beklenmedik rüzgar artışı sebebiyle sert iniş yapmıştır. Kazanın peşinden tüm ekiplerimiz vaka yerine sevk edilmiştir. İniş esnasında balonda bulunan toplam 28 yolcu ve 2 mürettebattan İspanyol uyruklu 2 yolcu yaşamını kaybederken İspanyol uyruklu 3 yolcu ise yaralanmıştır. Yaralıların tedavileri ilimizdeki çeşitli hastanelerde devam etmekte olup dirimsel tehlikeleri bulunmamaktadır. İlk belirlemelere nazaran olayın beklenmedik rüzgar artışından kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Kaza ile ilgili olarak adli ve yönetimsel soruşturma başlatılmıştır.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası