Kahramanmaraş’ta suç örgütü operasyonu: 19 gözaltı

Edinilen bilgiye nazaran, İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde belirlenen bir kabahat örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Takımlar, vasıta kiralama adı altında şirket oluşturmak amacıyla, ‘Kabahat işlemek amacıyla silahlı teşkilat oluşturmak, teşkilat faaliyetleri çerçevesinde birden fazla şahıs tarafınca yağma, nitelikli dolandırıcılık, hususi yaşamın gizliğini ihlal, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, darp, cebir, tehdit, kasten yaralama ve şantaj’ suçundan eşzamanlı operasyon düzenledi.

Meydana getirilen operasyonlar sonucu 19 şahıs gözaltına alındı.

Şüphelilere ilişik ikamet ve iş yerlerinde meydana getirilen aramalarda 2 tüfek, 2 kurusıkı tabanca, tüfek ve tabancalara ilişik cephane, oldukça sayıda senet, tapu, sözleşme ile dijital materyaller ele geçirildi.

Teşkilat faaliyeti çerçevesinde kabahat gelirlerinden elde edilmiş olduğu değerlendirilen 20 vasıta muhafaza altına alındı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası