HDP’den 6’lı masayı karıştıracak yeni açıklama: Çalışmalara başladık!

HDP’li Sancar, 2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi adaylarını çıkarma mevzusunda çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Ortak aday fikrine açık olduklarını belirten Sancar, bunun için ilkeler üstünden görüşme edilmesi gerekliliğine vurgu yapmış oldu.

ADAYLIK AÇIKLAMASI

Sancar, ilkeler üstünden yürütülecek müzakerelerde bir gelişme olmaması halinde kendi adaylarıyla seçime girmelerinin hakları bulunduğunu söylemiş oldu.

Konuşmasının devamında ortak adayda olması ihtiyaç duyulan nitelikleri sıralayan Sancar, emekleri yürütmek suretiyle kurulan kurulun çalışmalarını sürdürdüğünü söylemiş oldu. HDP’nin, ek olarak tartışmayı tabana indireceğini ve halkla paylaşacağını belirtti.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Sancar, ek olarak kendi adaylarını çıkarma çalışmalarını da tabanla beraber yürüteceklerini, “Cumhurbaşkanı adayımızı belirleme mekanizmalarımız açık ve saydam şekilde çalışmalarına adım atmıştır.” sözleriyle altını çizdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası