Güzel bir futbol akşamı olacak

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Fenerbahçe derbisi öncesi konuştu.

Okan Buruk yapmış olduğu açıklamada, “İki ekip da süratli süregelen, önde oynamayı seven iki ekip. Birbirine benzer, yakın oyunlar oynayan takımlar. Deplasmanda oynuyoruz. Rakibimizin izleyici pozitif yanları var fakat bizim de motivasyonumuz, isteğimiz var!” dedi.

Geniş bir ekibe haiz olduklarını belirten Buruk, “İyi ve geniş bir kadromuz var. Maça başlayamasa da devamında kullanabileceğimiz oyuncular var. Kadroma, oyunumuza güveniyorum. Güzel bir futbol akşamı olacak. Ümit ederim sonunda gülen biz oluruz.” ifadelerini kullandı.

Okan Buruk, “Hem Fenerbahçe hem Galatasaray için bu maç özeldir. Sıralamadaki yer ne olursa olsun bu maç önemlidir. Sıralamada Galatasaray 1’inci, Fenerbahçe 2’inci. Bundan dolayı motivasyon daha da yüksek oluyor. Sonuçta bu bir oyun. Her iki ekip da sağduyuyla sahada olur ümit ederim. İki ekip da oldukça yoğun şekilde kazanmak istiyor. Ikimiz de, Fenerbahçe de bu motivasyonda. O kadar da sakin olmak gerekiyor bir taraftan. Motivasyonun yanına sakinlik gerekiyor. Duyguları yaşayacağız ve belli bir yerde koruyup futbola, kazanmaya odaklanacağız.” açıklamasını yapmış oldu.

Icardi’nin yedek başlamasıyla ilgili konuşan genç teknik adam, “Icardi, uzun bir süredir oynamıyor. Bu hafta 3 gün takımla çalıştı. 90 dakikayı çıkartabilecek durumda değil. Oyunun devamında kullanabileceğimiz şekilde düşünüyoruz. Bafe de bu bağlamda düşündüğümüz adlardan biri. 3-4 gün ilkin maç oynadı. Bafe, arka arkaya maçlarda zorlanabiliyor. Sulh’ın isteği, dinamizmi, hızı mühim. Öndeki 4 oyuncumuz, her taraf da oynayabiliyor. Değişkenlik gösterebiliyor. Lucas’ın da 3 günlük antrenman eksiği ve 2 tane 25 saatlik uçuşu oldu. Başlamış olacak 11, devam edecek 11 var. Maç süregelen 11’le bitmiyor, devam edecek 11 de oldukça mühim. Kulübede güçlüyüz, kullanacağız. Mühim olan sahadaki her insanın kendi en iyisini ortaya koyması.” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası