Görme engelli judocular yeni şampiyonluklar için güç depoluyor

Erzurum’da Palandöken Dağı’ndaki bir otelde irtifa kampına giren Ay Yıldızlı ekip, Türkiye Judo Federasyonu’nun etkinlik programında yer alan organizasyonlarda hedeflerine ulaşmak için var gücüyle çalışıyor.

Milli takım antrenörü Hüseyin Üstündağ’ın rehberliğinde 15 kişilik görme engelli vatandaşlar, yüksek irtifada koşarak, lastik ve ağırlık kaldırarak ve kondisyon alarak güçlerini sonraki antrenman kampları için biriktiriyor.

[Fotoğraf: AA]

Daha önce katıldıkları Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında hem bireysel hem de takım olarak birçok madalya kazandıktan sonra, Hollanda’daki Avrupa Şampiyonası ve İngiltere’deki Dünya Şampiyonası’nda tekrar podyuma çıkmayı hedefliyorlar.

Bahsi geçen organizasyonların ardından olimpiyat puanı elde etmek için başka müsabakalara da katılacak olan Ay Yıldızlı ekip, elde edeceği puanlara göre 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na gitmeyi hedefliyor.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Üstündağ, sporcular için yüksek irtifada kamp yapmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Üstündağ, takım olarak güçlendiklerini ve başka kamplar da yapacaklarını belirtti.


“Bu çalışmaların ardından judo, teknik ve taktik çalışmalarımız başlayacak. 2-3 kamp daha yapacağız. Eksikler varsa bunları gidermeye çalışacağız. Sporcularımızın morali ve motivasyonu bizim için çok önemli ve çok iyi gidiyorlar. İşe yarıyor.”


Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]


“Hedeflerimiz büyük, hedefsiz yaşamak hoş değil”

Üstündağ, çalışmaların titizlikle devam ettiğini açıkladı.


“Hedeflerimiz büyük, hedefsiz yaşamak iyi bir şey değil. Çocuklarımız bile bu hedeflere ve madalyalara alıştı çünkü bu sporcularla 2022’de de çalıştık ve Avrupa’da 8, Avrupa’da 9 madalya ile takım olarak şampiyon oldular.” Sporcularımız alıştığı için çok rahat. Şimdi ağustos ayında mayıs ayında yapılacak olan Avrupa ve Dünya şampiyonalarına hazırlanıyoruz. İnşallah aynı başarıyı burada da gösteririz.”


Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Üstündağ, şampiyonaların ardından olimpiyat oyunlarına katılmayı hedeflediklerini vurguladı.


“Olimpiyatlar için 1-2 puan maçımız daha olacak. Ondan sonra 2024 için çalışmalarımıza başlayacağız. Bu arkadaşlarımızın puanları olacak, biz de artıracağız. Herkes olimpiyat kontenjanını aşacak ve inşallah 2024’e gideceğiz.” Takım olarak olimpiyatlara katılacağız ve umarım öyle de oluruz.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası