Gerçek bir devlet adamı ve halk lideridir

Pakistan Senatosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nobel Sulh Ödülü’ne adaylığı mevzusunda başvuruda bulunmuş oldu. Müracaat mektubunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya-Ukrayna Savaşındaki barışçıl tutumu ve küresel tahıl krizinin önüne geçen Karadeniz Tahıl Girişimi’ndeki başarılarından bahsedildi.

Pakistan’ın başvurusunda şu ifadeler kullanıldı:

“Lüzumlu değerlendirme ve müzakerelerden sonrasında, Pakistan Senatosu Başkanı olarak, Rusya-Ukrayna savaşı öncesi ve sırasındaki görevi ve çabaları ışığında, meşhur Nobel Sulh Ödülü için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın lehine adaylığımı tescilledim. Bu harp hızla tüm dünya için felaketle sonuçlanabilecek bir nükleer parlama noktasına dönüşmüştü. Yorulmak bilmeyen çabaları, her iki tarafa zamanında ve etkili müdahaleleri yardımıyla tek başına küresel bir felaketin önüne geçti. Karadeniz Tahıl Girişimi de bölgeyi yıkıcı bir kıtlıktan kurtardı.

“GERÇEK BİR DEVLET ADAMI VE HALK LİDERİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan daima, yalnız ülkesinin değil, bölgenin ve dünyanın refahı için çabalayan gerçek bir devlet adamı ve halk lideridir. O, yalnızca ülkesi yada bölgesi için kıymetli liderliğini kanıtlamakla kalmıyor, bununla beraber Mukaddes Peygamber Muhammed’in (S.A.V) mesajını ve tüm insanlık için sulh, hoşgörü ve sevgi öğretilerini taşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslami öğretilerle ilgili mitleri ve yanlış anlamaları ortadan kaldırmaya devam ediyor ve tüm insanların eşit haklarını korumak için çaba sarfediyor.

Bundan dolayı, onu Nobel Sulh Ödülü’ne aday göstermiş olmak bana büyük bir sevinç veriyor ve onun istisnai ve benzeri olmayan çabaları ışığında ihtiyaç duyulan ilgiyi göstereceğinizi umuyorum.”

MECLİS BAŞKANI ŞENTOP DUYURMUŞTU

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Nobel Sulh Ödülü’ne aday gösterdiğini açıklamıştı. Şentop, “Benim başvurum var. Değişik ülkelerden meclis başkanları ve milletvekillerinin başvuruları da olacak.” açıklamasında bulunmuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası