Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve GKRY lideri Anastasiadis, Papa ile görüştü

Bazı etkinlikler ve temaslar için Roma’da bulunan Macron, ziyaretinin ikinci gününde komşu Vatikan Kent Devleti’ne geçerek, Papa ile bir araya geldi.

Papa ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un görüşmesine ilişkin Vatikan Basın Ofisinden meydana getirilen yazılı açıklamada, insani duruma hususi ehemmiyet vererek, Ukrayna’daki çatışmadan adım atmak suretiyle internasyonal gündemdeki konuların üstünde durulduğu açıklandı.

Açıklamada, Kafkasya bölgesi, Orta Doğu ve Afrika’daki durumun hususi ehemmiyet verilerek ele alındığı ifade edildi.

İtalyan basınındaki haberlere gore, Papa ile Macron, 2018 ve 2021’in peşinden üçüncü kez bir araya geldi. İki liderin bugünkü son görüşmesi 1 saat civarında sürdü.

– PAPA, GKRY LİDERİ ANASTASİADİS’İ DE KABUL ETTİ

Katoliklerin ruhani lideri Papa, bugün ek olarak sabah saatlerinde GKRY lideri Anastasiadis’i de kabul etti.

Vatikan’dan bu görüşmeye ilişkin meydana getirilen yazılı açıklamada, Anastasiadis’in Papa’nın peşinden Vatikan Devlet Sekreteri (Başbakan) Kardinal Pietro Parolin ve Vatikan Devletlerle İlişkiler Sekreteri (Dışişleri Bakanı) Başpiskopos Paul Richard Gallagher ile görüştü açıklandı.

Vatikan’ın açıklamasında, Anastasiadis’in temasları esnasında Vatikan ile GKRY arasındaki iyi ilişkileri ve iş birliğini daha çok geliştirme niyeti ele alınırken düzensiz göçmenlerin kabulüne ilişkin iş birliği olanaklarını geliştirmenin üstünde durulduğu bildirildi.

Açıklamada, “Ek olarak devam eden sorunların diyalog yöntemiyle çözülmesi umuduyla, Ada’nın tekrardan birleşme sürecinden, Doğu Akdeniz’deki ve tüm bölgedeki durum hakkında konuşuldu.” ifadesi yer aldı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası