Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in uyuşturucu testi negatif çıktı

Sanna Marin

Kaynak, Getty Images

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in bir süre ilkin bir partide dans edip şarkı söylerken ve içki içerken görülmesinin peşinden hükümet, Marin’in uyuşturucu testinin negatif çıktığını deklare etti.

36 yaşındaki Marin, davranışlarıyla ilgili eleştirilere karşı Cuma günü uyuşturucu testi yaptırmayı kabul etmişti.

Hiçbir süre uyuşturucu kullanmadığını söyleyen Marin, partide yasadışı bir şey yapmadığını, bir tek alkol aldığını söylemiş oldu.

Partiye ilişkin sızan bir videoda Marin, aralarında Finlandiyalı bir pop yıldızının da bulunmuş olduğu dostlarıyla eğlenirken görülüyordu.

Hükümetten meydana getirilen açıklamada testte “herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadığı” açıklandı. Açıklamada başbakanın kontrol harcamalarını kendisinin ödediği vurgulandı.

Videoların yayınlanmasının peşinden Marin birçok siyasetçinin eleştirilerine maruz kaldı ve bir karşıcılık partisi lideri uyuşturucu testi yaptırmasını talep etti.

Geçen hafta düzenlenen bir basın toplantısında gazeteciler, Aralık 2019’dan bu yana iktidarda olan başbakanın gerektiğinde hükümetle ilgili ani kararlar alıp alamayacağını sordu.

Marin, işlevselliğinin “hakikaten iyi” bulunduğunu söylemiş oldu ve gençken bile asla uyuşturucu kullanmadığını söylemiş oldu.

Bir zamanlar dünyanın en genç başbakanı olan Marin, (şu anda bu unvan Karadağ Başbakanı Dritan Abazovic’e ilişkin)  partilere katıldığını gizlemiyor ve sık sık müzik festivallerinde fotoğraflanıyor.

Marin geçen yıl bir Covid-19 vakasıyla yakın temaslı olması durumunda gece kulübüne gittiği için özür dilemişti.

Bu ayın başlarında Marin, Alman haber kuruluşu Bild tarafınca “dünyanın en havalı başbakanı” olarak nitelendirildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası